Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely
hőség kánikula strand nyaralás medence fürdő napozás fürdőruha pihenés relaxáció lazítás
Nyitókép: Alexander Spatari/Getty Images

Nyitnak a strandok, húsvétra visszatér a jó idő

Évről évre korábban érkezik a nyári idő, így idén már ezen a hétvégén kinyit néhány strand a fővárosban. A Gellért fürdőtől azonban ősztől egy pár évre el kell búcsúznunk.

A koronavírus-járvány előtti időszakban május 1-jén nyitottak a fővárosi strandok, de ez mostanra megváltozott. Borosné Szűcs Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta, akkor nyitják meg a strandokat, amikor megérkezik a meleg. Az előkészítő munkálatok már februárban elkezdődnek, a műszaki felújítási feladatokkal kell végezni a nyitásig.

Először a Palatinus külső, Margaréta medencéjét nyitják meg, majd valamikor május végén, június legelején várják a vendégeket azon fürdők külső strandterületei, amelyek egész évben üzemelnek. Ilyen a csillaghegyi, a pesterzsébeti és a Paskál fürdő. Az igazi nagy strandok, a római és a pünkösdfürdői pedig júniusi nyitással számolnak jelenleg, kivéve ha különösen meleg időjárás érkezne, mert akkor újraírják az elképzeléseket – mondta a vezérigazgató.

A fővárosi fürdők és strandok árait januárban emelték öt százalékkal, további drágulás nem várható.

„Nagyon fontos, hogy a kedvezményrendszerünk – amit a bérleteken, az éves bérleten, a Zsigmondy-kártyán, a diák és nyugdíjas belépőn, vagy akár a strandoknál alkalmazott családi belépőn keresztül alkalmazunk – nagyságrendileg négymilliárd forintot jelent, ennyit adunk vissza a budapestieknek, illetve a hozzánk érkező vendégeknek" – közölte Borosné Szűcs Ildikó, bejelentve, hogy újabb kedvezményt vezetnek be.

  • Ha valaki reggel, a nyitás utáni első két órában érkezik, akkor július 1-jétől ötalkalmas bérletettel 50 százalékos kedvezményt vehet igénybe.
  • Féláras kedvezmény lesz a zárást megelőző két órában azoknak, akik budapesti lakcímkártyával rendelkeznek.

Idén komoly felújításon esik át a Széchenyi és a Dandár fürdő is, de nyárig mindkét helyen végeznek majd a munkálatokkal. A Gellért fürdőt azonban idén októbertől egészen 2028-ig nem lehet majd látogatni, mert – a vele egybeépült Gellért Szállóéval párhuzamosan – teljes körű felújítás zajlik majd benne.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Ukrajna: tűzszünetet jelentett be Donald Trump, Volodimir Zelenszkij is megszólalt

Szombattól kezdődően háromnapos tűzszünetet jelentett be Ukrajna és Oroszország között Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken. Bejelentette azt is, hogy a fegyvernyugváshoz kapcsolódva a két ország ezer-ezer hadifoglyot is kicserél. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken a Telegram üzenetküldő alkalmazásban megerősítette az amerikai elnök által bejelentett megállapodást az ukrán-orosz tűzszünetről és a fogolycseréről.

A brit kormánypárt súlyos vereséget szenvedett az angliai, walesi és skóciai választásokon

A kormányzó brit Munkáspárt a péntek estig ismertté vált adatok szerint súlyos vereséget szenvedett az előző nap tartott angliai tanácsi, illetve skóciai és walesi parlamenti választásokon, amelyek a Nigel Farage vezette radikális EU- és bevándorlásellenes Reform UK párt jelentős előretörését eredményezték.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×