Infostart.hu
eur:
386.54
usd:
328.33
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Villámlás a viharban Révfülöpnél és Zánkánál, Balatonlelléről fotózva 2017. július 11-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Káosz a Balatonnál: kemény húzás a polgármestertől

Balatonlellén is fizetős lesz a parkolás, lépett az önkormányzat a kaotikus állapotok miatt.

Ez év júniusától fizetős lesz a parkolás a Balaton-part közelében Balatonlellén. A fizetős parkolás a település legforgalmasabb részeit érinti, de a helyiek Lelle Kártyával ingyen parkolhatnak majd.

Felházi Miklós, Balatonlelle polgármestere videós tájékoztatóban jelentette be, hogy 2025 nyarától jelentős változás lép életbe a település parkolási rendjében. Június 1-jétől a vasúttól északra, vagyis a Balatonhoz közeli területeken fizetős parkolás lép érvénybe - írja a Sonline.

A városvezető szerint ez az intézkedés évek óta esedékes, mivel a nyári szezonban rendszeresen kaotikussá válik a közlekedés és a parkolás a partközeli utcákban.

Nagyon nagy probléma ez már évek óta, nemcsak a helyieknek, de a turistáknak is. A kampányban is megígértük, hogy lépünk az ügyben – mondta a polgármester. Hozzátette, hogy a döntés mögött valódi lakossági igény húzódik meg: sokan kérték, hogy a város rendezze a helyzetet.

A rendszer bevezetését 15 napos türelmi időszak kíséri, így a nyaralók és az itt lakók is hozzászokhatnak az új szabályokhoz.

A nyitókép illusztráció.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×