Infostart.hu
eur:
385.58
usd:
329
bux:
120520.39
2026. január 21. szerda Ágnes
Karácsony Gergely főpolgármester, a Párbeszéd-Zöldek-DK-MSZP főpolgármester-jelöltje beszédet mond az önkormányzati választási eredményváró rendezvényén a budapesti Városháza parkban 2024. június 10-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Keményen nekiment a főispán Karácsony Gergelynek

A budapestiek joggal várják el, hogy a város a törvényeknek megfelelően működjön, kiszámítható legyen - Sára Botond szerint.

Ha a fővárosi önkormányzatnak a közgyűlés következő ülésén sem lesz elfogadott gazdasági programja, és a törvénytelen állapot továbbra is fennáll, akkor a fővárosi kormányhivatal törvényességi felhívással fog élni ebben az ügyben is - közölte Budapest főispánja, a hivatal vezetője a Facebook-oldalán kedden.

Sára Botond a videóban azt mondta, újabb törvénytelenségre derült fény "a káoszos és instabilan működő fővárosban".

"Karácsony Gergelyéknek" hat hónapjuk volt arra a közgyűlés megalakulása óta, hogy elfogadják az erre a ciklusra vonatkozó gazdasági programot, de ez nem történt meg, ez is jogszabálysértő. Emellett nincs főpolgármester-helyettes, és alultervezett a költségvetés - tette hozzá.

Úgy vélekedett: elvárható, hogy Budapestnek legyen megfelelő vezetése, kiszámítható gazdálkodása, valamint irányítóinak elképzelésük arról, hogy milyen gazdasági programot akarnak végrehajtani ebben a politikai ciklusban. Ezek közül azonban egyik sem áll rendelkezésre - jelentette ki a főispán.

Kiemelte: a budapestiek joggal várják el, hogy a város a törvényeknek megfelelően működjön, kiszámítható legyen.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×