Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Nyitókép: Unsplash

Bezárt a szülészet egy kisvárosi kórházban, 16 település bánja

Személyzethiány miatt több mint két hétig Tatabányára kell utazniuk a bakonyaljai kismamáknak. Bezárt a kisbéri kórházban a szülészet.

Kisbéren egy időre teljesen leáll a szülészet és a nőgyógyászati ellátás a Batthyány Kázmér Szakkórházban - írja a kemma.hu.

A kismamáknak március 25. és április 9. között Tatabányára kell utazniuk, ha orvosi segítségre van szükségük – ez

40 kilométer autóval,

ami nem kis program egy várandós nőnek.

Ezeket a településeket érinti a változás:

Kisbér, Tárkány, Ácsteszér, Aka, Ászár, Bakonybánk, Bakonysárkány, Bakonyszombathely, Bársonyos, Császár, Csatka, Ete, Kerékteleki, Réde, Súr és Vérteskethely lakosai kénytelenek la Komárom-Esztergom Vármegyei Szent Borbála Kórházban szülni vagy ellátást kapni.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 27. 05:00
×
×
×
×