Infostart.hu
eur:
385.01
usd:
330.92
bux:
123245.22
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay.com

Kommentekkel kapcsolatos állásfoglalást adott ki a médiatanács

A közbeszéd állapotának formálása a célja az internetes agresszió visszaszorításáról szóló 2024. évi LXXVIII. törvénynek. A jogszabály az internetes sajtótermékek kiadóit a jogellenes tartalmakkal szembeni hatékony fellépésre ösztönzi, és hatásköröket telepít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságra (NMHH) is.

Az NMHH kommunikációs igazgatósága azt közölte pénteken, hogy ajánlást adott ki az internetes sajtótermékek kiadói számára a jogellenes olvasói hozzászólásokkal szemben alkalmazandó hatékony megoldásokról és az ilyen eljárások alapját képező szabályzatok megfelelőségéről a médiatanács.

A dokumentum megfogalmazását

az internetes agresszió visszaszorításáról szóló törvény

tette szükségessé, amely módosította a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló 2010. évi CIV. törvényt (Smtv.) és a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvényt (Mttv.), kibővítve a médiatanács és a hivatal hatáskörét - írták.

Úgy folytatták, hogy az internetes agresszió visszaszorításáról szóló rendelkezést az a jelenség hívta életre, hogy a közelmúltban megszaporodtak az online médiatartalmakhoz fűzött félelemkeltő, gyűlölködő hozzászólások, amelyek sértik az érintettek emberi méltóságát, nélkülözik a tiszteletet, és rombolják a közügyek megvitatásának kultúráját.

A digitális világ ugyanis könnyebben enged teret a gyűlölködő - adott esetben akár más halálát kívánó - hozzászólásoknak - tették hozzá.

A törvény arra hívja fel az internetes sajtótermékek kiadóit, hogy alkalmazzanak hatékony megoldásokat a tartalmaikhoz fűzött agresszív, jogellenes hozzászólásokkal szemben, és alkossák meg az ilyen esetekben alkalmazott eljárásuk alapját képező szabályzatukat.

A közlemény szerint a törvény a médiatanács feladatává teszi, hogy ajánlást tegyen közzé e szabályzatok megfelelőségére és a hatékony megoldásokra vonatkozóan.

Az ajánlás hatálya nemcsak az érintett kiadók által üzemeltetett weboldalakon közzétett kommentekre terjed ki, hanem a kiadók más internetes szolgáltatásokban (például a közösségimédia-felületeken vagy a videómegosztó platformokon) kezelt profilján, fiókján keresztül közzétett jogellenes hozzászólásokra is

- fejtették ki.

A jogellenes tartalmú hozzászólásokkal szembeni fellépés érdekében alkalmazandó eljárás szabályzatát az internetes sajtótermékek kiadóinak 2025. április 1-jéig kell megalkotniuk és közzétenniük.

A médiatanács ajánlása már elérhető az NMHH honlapján, Koltay András, az NMHH elnöke pedig ITT beszél a témáról.

Címlapról ajánljuk
„Megvan az olajunk” – Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

„Megvan az olajunk” – Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

„Megvan az olajunk, de Putyin azt mondta, az nem az ő dolga, hogyan jut el hozzánk. Putyinnak megvannak a céljai, és amíg azokat nem éri el, nem fejezi be” az ukrajnai háborút – mondta egy szerda délutáni tévéinterjúban Orbán Viktor. „Az ukrán követelést erőből le kell verni, arcátlan és pimasz reakciónak tartom, amit tesznek” – fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint az ukrán és iráni helyzet miatt „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció magasabb lesz, a benzin drágább, ami nem tesz jót a kormánynak”. Cikkünk frissül!

N. Rózsa Erzsébet az Arénában: Irán esélye az lehet, ha Donald Trumpnak „ennyi elég”

Az Irán ellen indított háború a legtöbb elemző szerint is addig tarthat, ameddig az amerikai elnök úgy érzi, hogy eléri, amit akart – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel-Kelet-szakértő.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×