Infostart.hu
eur:
354.01
usd:
303.67
bux:
131452.7
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil
Concept for car insurance and financial.
Nyitókép: boonchai wedmakawand/Getty Images

Durva drágulás: újabb teher a magyar autósoknak

A biztosítások díja az egekbe emelkedik, különösen a casco drágult jelentősen, elsősorban az emelkedő szervizköltségek miatt.

59 329 forint a kötelező felelősségbiztosítás átlagos éves díja a Netrisknél 2024 szeptemberében, ami 3 százalékos növekedés a múlt év hasonló időszakához képest – írta a vezess.hu megkeresésére a legnagyobb magyarországi alkuszcég.

Közel háromszor ekkora összeg, 171 898 forint a casco éves átlagdíja a megkötött szerződések alapján 2024 szeptemberében: az áremelkedés 20 százalékos az egy évvel ezelőttivel összehasonlítva.

Márkánként így alakul a kötelező átlagos díja:

  • Suzuki 46 773
  • Dacia 46 910
  • Toyota 56 568
  • Opel 59 789
  • Ford 64 909

Ugyanennek az öt népszerű és sokak által használt márkának az átlagos casco díjai így alakultak:

  • Dacia 104 874
  • Opel 116 196
  • Suzuki 120 515
  • Toyota 158 181
  • Ford 165 649
Címlapról ajánljuk
Csicsmann László: borítékolható, hogy folyton kiújul majd a konfliktus Iránban

Csicsmann László: borítékolható, hogy folyton kiújul majd a konfliktus Iránban

A Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója szerint mivel Izrael nem érte el a rezsimváltást Iránban, a térségben várhatóan időről időre újra kiéleződik a konfliktus. Csicsmann László az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy az Egyesült Államok és Irán között tervezett megállapodás vélhetően nem rendezi az iráni nukleáris kérdést.

„Tisztítótűz akció”, gyermekbántalmazási ügy: egy embert őrizetbe vettek, szexuális bűncselekmény is történt

Öt embert gyanúsított meg a rendőrség gyermekek ellen elkövetett szexuális visszaélések és egyéb bűncselekmények miatt; egy embert őrizetbe vettek – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója. A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató főigazgatóját, Kothencz Jánost is kihallgatták.
inforadio
ARÉNA
2026.05.29. péntek, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatós főigazgató-helyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×