Infostart.hu
eur:
358.04
usd:
304.68
bux:
135899.33
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
fotó: Juhász Béla Róbert közösségi oldala
Nyitókép: Juhász Béla Róbert közösségi oldala

Egy főút hamarosan felszabadul

Már ma örülhetnek azok az autósok, akik a 2-es utat használják, de azt az árvíz miatt lezárták. Két lépcsőben csütörtökig feloldják a korlátozást.

A 2-es főúton a sződi bekötőút és Gödöllői út közötti útzárat terveink szerint 2024. szeptember 24-én este feloldjuk - írta a Hello Gödnek a Magyar közút. Majd azt is közölték, hogy a Göd és Sződliget közötti szakasz zárását a terveik szerint 2024. szeptember 26-én este szüntetik meg.

Mindezek nagymértékben függenek a helyreállítási munkáktól - tették még hozzá. A helyi lap kérdéseire úgy fogalmaztak: “az árhullám levonulása után rengeteg elvégzendő feladat hárul ránk. A teljesség igénye nélkül: veszélyessé vált fák felmérése, kivágása, hídvizsgálatok, burkolat takarítás, cserjék, kidőlt fák, uszadékok eltávolítása, burkolathibák javítása, padkahibák, rézsűkimosódások javítása, szükség szerinti fertőtlenítés, állati tetemek elszállítása, a lezárást biztosító forgalomtechnikai eszközök bevonása stb. Ettől függetlenül minden igyekezetünkkel azon vagyunk, hogy a lezárt szakaszokat minél előbb visszaadjuk a közlekedőknek.

Matrica

Mivel az M2-es ingyenessé tételét a hatóságok rendelték el, ezért a feloldást is ők fogják kezdeményezni. Azonban előre láthatóan a közutak lezárásának feloldását követő napon fog a bírságmentesség megszűnni.

Csomópont

A gödi csomópont M2-es autóúthoz kapcsolódó le- és felhajtó ágainak zárását jelen állás szerint 2024. október 1-2. közötti időszakra ütemezte át a kivitelező.

A munkálatokról a sződligeti polgármester is posztolt.

Címlapról ajánljuk

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
Közel lehet a megállapodás Iránban, masszív rali van a tőzsdéken

Közel lehet a megállapodás Iránban, masszív rali van a tőzsdéken

Az iráni helyzet továbbra is jelentősen meghatározza a hangulatot a nemzetközi piacokon, Ázsiában széles körű emelkedést lehetett látni, miután Donald Trump bejelentette, hogy egy időre felfüggesztik a Hormuzi-szoroson áthaladó hajók kíséretét, miután érdemi előrelépés történt az Iránnal való tárgyalásokban. Nemzetközi sajótforrások is arról számoltak be, hogy közel lehet a megállapodás, ami újabb lökést adott a piacoknak. A deeszkalációra utaló jelek miatt zuhan az olajár, a tőzsdék pedig kilőttek, Európában komoly rali látható, de az USA-ban is emelkedik a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×