Infostart.hu
eur:
385.07
usd:
328.54
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Vendégek gyülekeznek a 199. Anna-bál bevonulása előtt a balatonfüredi Vaszary Villa kertjében 2024. július 27-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Megkezdődött a balatonfüredi Anna-bál - képek

A 199. balatonfüredi Anna-bál szombati megnyitóján a miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadója két szóval, a hagyománnyal és a szépséggel jellemezte a rendezvényt

Biró Marcell hangsúlyozta: az elmúlt mintegy kétszáz évben több ezer bálozó élhette át az Anna-báli hagyományt.

Az Anna-bálok tradíciója is igazolja, hogy nekünk, magyaroknak van mire büszkének lennünk, van mit megőriznünk, van mit megvédenünk - jelentette ki.

Biró Marcell kiemelte: mindannyiunknak szerepe van abban, hogy megőrizzük az értékeket, amelyeket a rendezvény is megtestesít.

Magyarország az Anna-bállal nyugodtan bemutatkozhat a világnak: Magyarország a béke, a szabadság és a józan ész helye, és a kormány azon dolgozik, hogy ez így is maradjon - fogalmazott.

Balatonfüred, 2024. július 27.
A 198. Anna-bál szépe, Dévényi Alíz érkezik a 199. Anna-bálra, a balatonfüredi Anna Grand Hotelbe 2024. július 27-én.
MTI/Vasvári Tamás
A 198. Anna-bál szépe, Dévényi Alíz érkezik a 199. Anna-bálra, a balatonfüredi Anna Grand Hotelbe 2024. július 27-én. MTI/Vasvári Tamás

Pávkovics Gábor (Fidesz-KDNP) Mohács polgármestere a két település közti hasonlóságokról beszélt. Mindketten vízparti települések, fesztiválvárosok, rendelkeznek hungarikumokkal és tagjai a Városok, Falvak Szövetségének - mondta.

Hozzátette: a két város közti kulturális testvérvárosi együttműködést biztosan tartalommal töltik meg, hiszen jövőre az Anna-bál lesz 200 éves, míg 2026-ban a mohácsi csata 500. évfordulójára emlékeznek.

Bóka István (Fidesz-KDNP), Balatonfüred polgármestere köszöntőjében felhívta a figyelmet az Anna-bál jövőre esedékes bicentenáriumára. Ugyanebben az évben ünneplik a városhoz "ezer szállal kötődő" Jókai Mór születésének kétszázadik évfordulóját.

A polgármester reményeit fejezte ki, hogy méltó módon tudják majd megünnepelni a két jubileumot.

Balatonfüred, 2024. július 27.
A 199. Anna-bál megnyitója a balatonfüredi Anna Grand Hotel parkjában 2024. július 27-én.
MTI/Vasvári Tamás
A 199. Anna-bál megnyitója a balatonfüredi Anna Grand Hotel parkjában 2024. július 27-én. MTI/Vasvári Tamás

Idén is az Anna-bálon adták át a Balatonfüred fejlesztésében és népszerűsítésében végzett kiemelkedő teljesítményért odaítélt Kiss Ernő-díjat, amelyet Molnár Ferenc, az Ilcsi Szépítő Füvek tulajdonosa kapott.

Az első Anna-bált 1825. július 26-án tartották Balatonfüreden, a Horváth-házban, Szentgyörgyi Horváth Fülöp János fogadójában a házigazda leányának tiszteletére.

Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg majdani férjével, Kiss Ernő huszár főhadnaggyal, aki később az 1848-49-es szabadságharc aradi vértanúja lett. Emlékére 2003 óta minden évben átadják az őt ábrázoló herendi porcelán huszárszobrot egy olyan embernek, aki sokat tett és tesz Balatonfüred kultúrájáért, szellemi életéért.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×