Infostart.hu
eur:
379.53
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Szavazólapok az önkormányzati választáson az 59. számú szavazóhelyiségben Pécsen 2019. október 13-án.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Tippeljen, hány politikus ötéves karrierje kezdődik meg a választás után!

Három hét, és itt vannak az önkormányzati, valamint európai parlamenti választások.

Egy hónap múlva, június 9-én több mint 20 ezer mandátumról döntenek a választók a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az európai parlamenti képviselők választásán.

A választásra jogosult 7,8 millió választópolgár mindegyike szavazhat lakóhelye polgármesterére, 3177 mandátum sorsáról döntenek a választók.

A főpolgármester személyéről és a Fővárosi Közgyűlés összetételéről 1 millió 327 ezer budapesti szavazhat.

A települési önkormányzatoknál 16 735 mandátumról szavazhatnak a választók. A 3011, tízezernél kevesebb lakosú településen egyéni listán szavaznak a választópolgárok a képviselőkre, ezeken a településeken 14 528 mandátum sorsa dől el.

A 166, tízezernél több lakosú településen a választók az egyéni választókerületük képviselőjére szavazhatnak, országszerte 1586-ra. Az egyéni választókerületben mandátumot nem eredményező töredékszavazatok kompenzációs listákon hasznosulnak, kompenzációs listáról 621 mandátum sorsa dől el.

A vármegyei közgyűlésekben 381, a Fővárosi Közgyűlésben 32 mandátum sorsa dől el június 9-én.

Emellett a választók 21 magyar európai parlamenti képviselőről is döntenek.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés.   Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×