eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Mateusz Morawiecki korábbi lengyel miniszterelnök beszédet mond a kétnapos Konzervatív Politikai Akció Konferencia (CPAC Hungary) második napján a Millenárison 2024. április 26-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A konzervatív fordulat fontosságát emelték ki a CPAC előadói a második napon

Deutsch Tamás a Fidesz-KDNP európai parlamenti lista vezetője, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnök is felszólalt a CPAC Hungary konferencián.

„Bízunk benne, hogy konzervatív fordulat lehet Európában, konzervatív fordulat lehet az Egyesült Államokban, és amikor legközelebb találkozunk, akkor azok a barátaink, akik ma úgy vannak itt, hogy ellenzéki pártokat képviselnek, immáron kormányzati tisztségviselőkként lesznek jelen” – mondta Gulyás Gergely az Alapjogokért Központ által szervezett rendezvényen.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint az Egyesült Államokban ez a küzdelem nyitott, és ma az esélyek jobbak, mint korábban bármikor, így, „ha minden jól alakul”, jövő év januárjától az USA-nak konzervatív elnöke, konzervatív többségű szenátusa és képviselőháza lehet.

Hozzátette: olyan Amerikát és amerikai vezetést szeretnének, amellyel Magyarország és Európa együtt tud működni, és ahol „nem különböző emberi jogi jelentésekben kritizálják a szövetségeseket minden alap nélkül”, olyan problémákat említve, amelyek vagy nem léteznek, vagy sokkal súlyosabbak az Egyesült Államokban, mint a kritizált országban.

A konferencián felszólaló Mateusz Morawiecki szerint az Európai Unió egyre jobban hasonlít a hanyatló ókori Római Birodalomra, ahol fertőzések pusztítottak, tombolt a migráció, nem foglalkoztak a védelemmel és a bürokrácia vette át az irányítást.

A volt lengyel miniszterelnök hangsúlyozta: bár ez nehéz választás, de ha Európát ismét működőképes otthonná akarjuk tenni, a jólétet, a gyors GDP-növekedést, valamint a védelmi politika erősítését kell előtérbe helyezni a klímapolitikára fordított óriási összegek helyett.

„A jövő otthonává kell válnunk, az ambiciózus nemzetek közösségévé. A bizonytalanság idejében stabilizáló erőre van szükség, ami a nemzetállamok nagyon erős szövetsége lehet” – jegyezte meg, majd hozzáfűzte: a liberális és európai kormányok vezetésével az európai intézmények centralizálnák a politikai hatalmat Brüsszelben, ami nagyon veszélyes folyamat lenne.

„Semmi ok a kishitűségre, nem szabad elfogadni a progresszívek hatalmi játékszabályait, elzavartuk a kommunistákat, elbánunk velük is” – erről már Deutsch Tamás beszélt. A Fidesz-KDNP európai parlamenti lista vezetője egy sikeres európai szuverenista fordulat feltételei között első helyen jelölte meg, hogy a június 9-i EP-választásokon a szuverenista erők a lehető legtöbb mandátumot szerezzék meg, „ki-ki a maga hazájában”.

Másodikként nevezte meg a brüsszeli változások feltételeként, hogy az európai parlamenti választások után erős együttműködés jöjjön létre a szuverenista erők között. Ez a Fidesz és a KDNP EP-képviselőin nem fog múlni - ígérte.

(Címlapkép: Mateusz Morawiecki korábbi lengyel miniszterelnök)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×