eur:
410.9
usd:
392.32
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) autóbuszai torlódnak az Erzsébet hídon, a Március 15. téri buszmegállóban. MTVA/Bizományosi: Róka László  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

Élesedik a Budapest-bérlet vitája

Tovább tart az üzengetés a Budapest-bérletek ügyében a volt közlekedési államtitkár, a főpolgármester és Lázár János között. Tavasztól a BKK bérletei nem lesznek érvényesek a vonatokra, a Volán-buszokra és a HÉV-vonalakra sem.

A törvény világos, mindig is így szólt: a főpolgármester és a közlekedési miniszter dolga ez ügyben megállapodni és biztosítani a budapesti és elővárosi közösségi közlekedés egységét – írja közösségi oldalán Vitézy Dávid, aki szerint a Budepet-bérletekkel kapcsolatos ügyben egyetlen megoldás van: Karácsony Gergely és Lázár János üljenek le egy tárgyalóasztalhoz.

„A budapesti tömegközlekedés egységes rendszere lényegében megszűnt december 31-én

– ez nem csak a közös bérletet veszélyezteti, eljuthatunk odáig, hogy emiatt ritkábban járnak majd a hévek, Budapesten belül nem vesznek fel utast az eddig mindenhol megálló kék Volánbuszok, megszűnik a BKK által biztosított közös utastájékoztatás, forgalomirányítás, a közös menetrend” – írja a volt közlekedési államtitkár.

Vitézy Dávid azt is elfogadhatatlannak tartja, hogy több százezer embernek márciustól két bérletet kell venni dupla áron.

A Budapesti Közlekedési Központ 2023. december 29-én olyan háromoldalú megállapodást kötött a MÁV–HÉV-vel és a Volánbusszal, ami biztosítja a jelenlegi tarifarendszer megőrzését - írja az Index..

A MÁV–Volán-csoport azonban közölte, hogy legfeljebb 2024. március 1-jéig használhatók a bérletek, ami azt jelenti, hogy azt követően a vonatokra, a Volán-buszokra és a HÉV-vonalakra nem lesznek érvényesek a BKK bérletei.

A Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium egy elszámolás miatt szüntetné meg a rendszert, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) álláspontja szerint a fővárosi önkormányzat mintegy kétmilliárd forinttal tartozik az állami közszolgáltatónak, és mivel az ÉKM ajánlatát az önkormányzat nem fogadta el, a 2022. év pénzügyi zárása nem történt meg.

A főpolgármester szerint a pénzügyi elszámolásnak nincs köze a Budapest-bérlethez.

„Valójában mi sem értjük, hogy mi történik. Van egy működő rendszer, ami mindenkinek jó, azonban Lázár Jánosnak lehet, hogy nem. A pénzügyi vitáknak, amik felmerülnek, semmi közük a Budapest-bérlethez” – összegezte Karácsony Gergely.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×