Infostart.hu
eur:
355.63
usd:
312.46
bux:
139235.48
2026. június 23. kedd Zoltán
Hadházy Ákos kordont bont a Karmelita kolostornál. Forrás: Facebook/Hadházy Ákos
Nyitókép: Forrás: Facebook/Hadházy Ákos

300 ezer forintos büntetést kapott Hadházy Ákos a diáktüntetés miatt

300 ezres büntetést szabott ki a rendőrség Hadházy Ákos országgyűlési képviselőre, miután őt állapította meg a Karmelita kolostor előtti kordonbontó tüntetés egyik szervezőjének.

300 ezer forintos büntetést szabott ki Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőre a rendőrség, miután őt állapították meg a Karmelita kolostor előtti kodonbontó tüntetés egyik szervezőjének - írta Facebook oldalán a politikus.

Szerinte a rendőrök annak alapján azonosították, hogy egy alkalommal láthatósági mellényt viselt, máskor többet beszélt a sajtóval másoknál. .

Hadházi Ákos úgy tudja, több diákkal szemben is hasonlóan járt el a rendőrség, és a pénzbüntetés reális opció lehet, de nem tartanak komoly retorzióktól. Véleménye szerint a bírság és az agresszió csak kevesekkel szemben működik, tömegek ellen már nem.

A politikus saját alapítványán keresztül segítene kifizetni a büntetéseket.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Erővel vinné át Magyar Péter Sulyok Tamás eltávolítását - Milyen következményei lehetnek az új alkotmánymódosításnak?

Erővel vinné át Magyar Péter Sulyok Tamás eltávolítását - Milyen következményei lehetnek az új alkotmánymódosításnak?

Magyar Péter miniszterelnök Tisza-kormánya benyújtotta az Alaptörvény tizenhetedik módosítását, amely a kabinet értelmezése szerint a Fidesz 2010 utáni, hosszú közjogi mandátumokkal, sarkalatos törvényekkel, intézményi átalakításokkal és politikailag lojálisnak tartott személyi kinevezésekkel bebetonozott rendszerének felszámolását, valamint a jogállam helyreállítását szolgálja. A javaslat többek között azonnali hatállyal megszüntetné Sulyok Tamás köztársasági elnök mandátumát, visszaállítaná a 70 éves korhatárt az Alkotmánybíróságnál, erősítené a bírói önigazgatást, és alkotmányos szintre emelné a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt. A tíz cikkből álló szöveg felemás képet mutat: miközben több ponton valódi intézményi korrekciókat tartalmaz, az államfő közvetlen eltávolítása nehezen választható el a személyre szabott mandátummegszüntetés látszatától. A módosítás precedenskockázatot hordoz, és az európai jogállamisági viták kontextusában is érzékeny kérdéseket vet fel. A kormány egyik legfontosabb érve az új rendelkezések mellett, hogy a változtatások átmenetiek, szeptembertől pedig átfogó, népszavazással megerősített alkotmányozási folyamat indulna.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×