eur:
411.1
usd:
391.81
bux:
79371.6
2024. december 18. szerda Auguszta

Tömegeket vonz Budapest új látványossága

A Pénzmúzeum Panoráma Teraszra a megnyitását követő első hónapban tízezer látogató volt kíváncsi.

A terasszal egy olyan urbanisztikai különlegességet nyújtott át a Magyar Nemzeti Bank a lakosságnak, ami a nyilvánosság előtt – működése közel 100 évében – nem volt látogatható. A kiemelkedően magas látogatószám elérését segítette a Múzeumok Éjszakájának közönsége is, ekkor közel 3000 fő volt kíváncsi az intézményre.

Mint ismeretes, 2023. június 16-án új attrakcióval bővült a Pénzmúzeum és Látogatóközpont kínálata. A Pénzmúzeum Panoráma Terasz megnyitásának célja egy unikális épület tereinek szélesebb körben történő megismertetése. Az ez irányban tett első lépés az „Évszázados értékünk – Korcsolyapályától a Pénzmúzeumig” című új, időszaki kiállítás átadása volt április közepén. A tárlat az ingatlan múltján és jelenén keresztül Sándy Gyula építészmérnökre helyezi a fókuszt.

A második lépés az ingatlan Széll Kálmán tér felöli tetőteraszának megnyitása. Innen és a körtoronyból történő lepillantással a vendégeknek lehetősége nyílik új perspektívából szemlélni a várost. Az élmény kellemesebbnek ígérkezik annak ismeretében, hogy a tetőteraszon egy kávézó is helyet kapott.

Az ingyenesen felkereshető Pénzmúzeum Panoráma Terasz idén egyelőre a múzeum látogatói számára érhető el. A látogatási idő a Pénzmúzeum nyitvatartásához igazodik. A Pénzmúzeum attrakcióinak száma a terasszal háromra bővült. Érdemes a látogatást a Pénz útja kiállításon kezdeni, ezt követően a Pénzmúzeum Panoráma teraszról letekinteni a városra, majd elsétálni a Szőke Gábor Miklós által életre hívott Csodaszarvas-szoborhoz.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.18. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Évtizedek óta stagnál a termelékenység: meglepő módszerrel lendíthetik fel az építőipart

Évtizedek óta stagnál a termelékenység: meglepő módszerrel lendíthetik fel az építőipart

A lassú termelékenység növekedés az építőiparban, különösen Európában és az Egyesült Államokban, jelentős javulási lehetőséget kínál – mondta Jan Mischke, a McKinsey Global Institute partnere a Portfolio-nak adott interjújában. Kiemelte a modernizáció potenciálját a standardizált tervek és tömeggyártás révén, párhuzamot vonva az autóipar és a repülőgépipar fejlődésével. Emellett kitért a prefabrikáció szerepének változására és a digitalizáció, mint például az épületinformáció-modellezés (BIM) forradalmasító ígéretére az építőipari logisztikában. A 3D nyomtatás körüli korábbi hype ellenére Mischke úgy véli, hogy az iparosítás és a moduláris építés kecsegtet inkább nagy mértékű termelékenység-javulással.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×