Bojti Andrea az InfoRádióban az I. kerületi iskolai késes támadás kapcsán elmondta, hogy több szakember mélyreható munkájával, utólag is lehet találni olyan jeleket a gyermekkorban, amelyek egy későbbi, erőszakban megnyilvánuló személyiségzavarra utalnak. A szakértő szerint ilyenek lehetnek a különböző agresszióval, impulzuskontroll-zavarral kapcsolatos jelek vagy az olyan megnyilvánulások, amelyek a szocializációs folyamatban való elakadást mutatják.
Ezek a szerteágazó jelek már gyermekkorban előrevetíthetnek egy később kialakuló, komplexebb személyiségzavart.
A gyermekpszichológus arra is felhívta a figyelmet, mennyire fontos a gyermekek családi háttere és az, hogy milyen mintát lát a környezetében az indulatkezelésre.
Lényeges lehet még az is, hogy milyen kríziseket élt át.
Ezek sokfélék lehetnek, a szülők válásától kezdve, haláleseten át, a bántalmazásig.
Kiemelte még az internethasználat vizsgálatát is, azt, hogy milyen típusú játékokat játszott a gyerek, illetve a játékban érte-e őt valamilyen inzultus; ha igen, akkor azt hogyan kezelte, miként vezette le a feszültségét. Kérdéses lehet, hogy maradt-e a gyerekben bármiféle kezeletlen indulat. Az is lényeges, hogy az ilyen feszültségeket meg tudja-e egy idegennel beszélni.
A gyermekpszichológus az interneten való szociális kapcsolatok egyik legnagyobb hátrányának éppen azt tartja, hogy nem történik meg a való életben a kibékülés.
Bojti Andrea úgy vélte: kár találgatni, hogy az a fiatal miért késelte meg az iskolatársát. Ehhez a laikusok gyors ítélkezése helyett a szakemberek időigényes vizsgálataira van szükség.