eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Róna Péter közgazdász, az Ökopolisz Alapítvány társelnöke az iCon gazdaságpolitikai konferencián Tatárszentgyörgy-Sarlóspusztán a Club Hotelben 2014. május 18-án.
Nyitókép: MTI/Bugány János

Róna Péter szerint az elhibázott devizahitelezés támogatói támadják most

Az ellenzéki államfőjelölt szerint a devizahitelezéssel kapcsolatban nézetei közismertek voltak, az őt támogató hat párt is tudott erről, így jelölték őt.

Interjút adott a Hetek című lapnak Róna Péter jogász-közgazdász, összellenzéki államfőjelölt, amelyben a rá zúdúló baloldali kritikákra, mások mellett Simor András korábbi jegybankelnökére ("erkölcstelen figura") és alelnökéére, Király Júliáéra ("Huncut pici gazember") reagált.

Róna Péter számított arra is, hogy támadások fogják érni, aminek oka szerinte a korábbi devizahitelezési gyakorlattal kapcsolatos álláspontja.

"Éppen azok az emberek kritizáltak engem, akiken számon kértem a devizahitelezést annak idején. A magyar szellemi, gazdasági, politikai elit egy nagyon súlyos vétket követett el. Ezen az állásponton nem kívánok változtatni – fogalmazott. – Ha figyelembe vesszük azt a szenvedést, esetekben tragédiákat, amit a devizahitelesek elszenvedtek és aminek számosan továbbra is ki vannak téve, ezek a sértegetések még bolhacsípésnek sem számítanak."

Arra reagálva, hogy a kritikák most baloldalról érkeztek, azt mondta: "Nem tudom, milyen értelemben tekinthetők baloldalinak azok, akik

gazembernek, erkölcstelennek neveznek azért, mert kiálltam azokért, akiket ők az út szélén hagytak."

Szerinte a devizahitelezéssel kapcsolatban nézetei közismertek voltak, az őt támogató hat párt is tudott erről, így jelölték őt.

Róna Péter kategorikusan kijelentette, a devizahitelezésért mostani kritikusai a felelősek, a rendszer pedig "egy teljesen ostoba és cinikus konstrukció" volt, ami nem felel meg sem az akkori törvényeknek, sem pedig a római jog által érvényben lévő kölcsön fogalmának.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×