eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina fecskendőkben előkészítve az oltáshoz a Kanizsai Dorottya Kórházban 2022. január 15-én.
Nyitókép: MTI/Varga György

Kötelező harmadik oltás itthon - tisztázódott néhány fontos kérdés

A tanároknak nem kötelező, csak javasolt a harmadik oltás felvétele - tisztázta a Koronavírus Sajtóközpont az InfoRádió megkeresésére. Az egészségügyi dolgozóknak és néhány minisztérium alkalmazottainak viszont igényelniük kell a megerősítő vakcinát, a rendvédelemben pedig meghosszabbították ennek a határidejét.

A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Totyik Tamás nem tudta megmondani az InfoRádiónak, hogy kötelező-e a harmadik oltás.

"Van két kormányrendelet, amelyik az oltást szabályozza, háromszoros oltáshoz kötik most már a védettséget, miközben egy másik rendeletben a munkavégzés csak a két oltáshoz van hozzákötve, így nem tudjuk azt eldönteni, hogy a pedagógusok számára kötelező lesz-e a harmadik oltás felvétele. Nagyon rossz a kollégák között ez a bizonytalanság."

Az érdek-képviseleti vezető szerint

a tanárok 1 százaléka hagyta el a pályát azért, mert nem volt hajlandó beoltatni magát.

De most már "nem velük van a gond", hanem azokkal az oltatlanokkal, akik megbetegedtek, de az így szerzett védettségük február 15-étől jogilag már nem ér semmit.

"Felmentésük azoknak a kollégáknak volt, akik átestek a fertőzésen, és ez a védettség most lejár februárban vagy márciusban. Ez az érintetti kör körülbelül 1500 fős, tehát 2500-3000 között van azok száma, akik vagy elmentek fizetés nélküli szabadságra, vagy már kiestek a rendszerből, illetve várhatóan fizetés nélküli szabadságra fogják küldeni őket, ami után lejárt a védettségük. A harmadik oltás ügye ebből a szempontból egy külön érdekes téma lesz" - fejtegette Totyik Tamás.

A harmadik oltás felvétele csak az egészségügyi dolgozóknak és egyes minisztériumi dolgozóknak kötelező, a tanároknak nem, de

nekik is javasolják, hiszen ismét 80-90 százalékra emeli a védettséget - válaszolta az InfoRádió megkeresésére a Koronavírus Sajtóközpont. Hozzátették, az állami intézményekben a pedagógusok 94 százaléka oltott, 4,5 százalékuk orvosi vagy miniszteri mentesítéssel rendelkezik és másfél százalékuk van fizetés nélküli szabadságon.

Időközben az Mfor Pongó Gézára, a Független Rendőrszakszervezet főtitkárára hivatkozva azt írta, hogy a Belügyminisztérium a katasztrófavédelemnél, a rendőrségnél és a büntetés-végrehajtásban a nem ügyfelekkel dolgozók esetében április 30-ig meghosszabbította a kötelező harmadik oltás felvételének időpontját.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×