A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Totyik Tamás nem tudta megmondani az InfoRádiónak, hogy kötelező-e a harmadik oltás.
"Van két kormányrendelet, amelyik az oltást szabályozza, háromszoros oltáshoz kötik most már a védettséget, miközben egy másik rendeletben a munkavégzés csak a két oltáshoz van hozzákötve, így nem tudjuk azt eldönteni, hogy a pedagógusok számára kötelező lesz-e a harmadik oltás felvétele. Nagyon rossz a kollégák között ez a bizonytalanság."
Az érdek-képviseleti vezető szerint
a tanárok 1 százaléka hagyta el a pályát azért, mert nem volt hajlandó beoltatni magát.
De most már "nem velük van a gond", hanem azokkal az oltatlanokkal, akik megbetegedtek, de az így szerzett védettségük február 15-étől jogilag már nem ér semmit.
"Felmentésük azoknak a kollégáknak volt, akik átestek a fertőzésen, és ez a védettség most lejár februárban vagy márciusban. Ez az érintetti kör körülbelül 1500 fős, tehát 2500-3000 között van azok száma, akik vagy elmentek fizetés nélküli szabadságra, vagy már kiestek a rendszerből, illetve várhatóan fizetés nélküli szabadságra fogják küldeni őket, ami után lejárt a védettségük. A harmadik oltás ügye ebből a szempontból egy külön érdekes téma lesz" - fejtegette Totyik Tamás.
A harmadik oltás felvétele csak az egészségügyi dolgozóknak és egyes minisztériumi dolgozóknak kötelező, a tanároknak nem, de
nekik is javasolják, hiszen ismét 80-90 százalékra emeli a védettséget - válaszolta az InfoRádió megkeresésére a Koronavírus Sajtóközpont. Hozzátették, az állami intézményekben a pedagógusok 94 százaléka oltott, 4,5 százalékuk orvosi vagy miniszteri mentesítéssel rendelkezik és másfél százalékuk van fizetés nélküli szabadságon.
Időközben az Mfor Pongó Gézára, a Független Rendőrszakszervezet főtitkárára hivatkozva azt írta, hogy a Belügyminisztérium a katasztrófavédelemnél, a rendőrségnél és a büntetés-végrehajtásban a nem ügyfelekkel dolgozók esetében április 30-ig meghosszabbította a kötelező harmadik oltás felvételének időpontját.