eur:
408.84
usd:
389.48
bux:
80165.64
2024. december 14. szombat Szilárda
Egy férfi megkapja a Sinopharm koronavírus elleni vakcina első adagját a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet oltópontján 2021. április 26-án.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Nagy lendülettel indult az oltási akcióhét

Legalábbis több oltópontnál is hosszú sorokkal kezdődött a hétfő reggel.

Az Uzsoki Utcai Kórházban a hvg.hu tudósítója szerint már reggel hét óra körül is hosszú sor alakult ki. A portál fotóin valóban az látszik, hogy sokan várnak a sorukra.

Hasonlóról számolt be az Index is: a lap olvasója hívta fel rá a figyelmet, hogy a XI. kerületi Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban annyian vennék fel az oltást, hogy már háromnegyed hétkor az épületen kívül kígyózik a sor a hét első napján.

Nyolc oltópont várja a Honvédkórházban az oltási akcióhétre érkezőket – mondta Wikonkál Norbert Miklós, az intézmény főigazgatója az M1 aktuális csatornán az MTI beszámolója szerint.

Ebben a cikkünkben szedtük össze, amit a hétfőtől vasárnapig tartó oltási akcióhétről tudni érdemes.

Címlapról ajánljuk
PwC-felmérés: mit ajándékozunk az idén karácsonyra, és mennyiért?

PwC-felmérés: mit ajándékozunk az idén karácsonyra, és mennyiért?

Az online vásárlók 74 százaléka, vagyis több mint hárommillió magyar fog ajándékozni karácsonykor, a válaszadók átlagosan 84 ezer forintot költenek, és összesen hat embert ajándékoznak meg – ez derült ki a PwC felméréséből. A legtöbben játékot vesznek, de egyre népszerűbb, hogy élményt adnak ajándékba. Cserjés-Kopándi Ildikó, a PwC e-kereskedelmi szolgáltatási csapatának vezető menedzsere beszélt a részletekről az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.16. hétfő, 18:00
Freund Tamás
a Magyar Tudomány Akadémia elnöke
Uniós élmezőnyben vagyunk ebben az ágazatban, de csak amíg bírjuk a kínai dömpinget

Uniós élmezőnyben vagyunk ebben az ágazatban, de csak amíg bírjuk a kínai dömpinget

Magyarország az Európai Unió egyik vezető víziszárnyas-termelője, azon belül is az egyik legnagyobb pecsenyekacsa-beszállítója, amelyből a magyar piac egyik legnagyobb termelője, a Bács-Tak Cégcsoporthoz tartozó Hunent Zrt. a főbb nyugat-európai piacokon kívül például Kanadába és Japánba is exportál. Az ágazatnak azonban az elmúlt években olyan kihívásokkal kellett megküzdenie, mint a jelentős károkat okozó madárinfluenza vagy az egyre nagyobb mérteket öltő kínai dömping, amelynek bekerülési árával lehetetlen versenyezni, miközben az infláció, az emelkedő bérköltségek, a stagnáló európai környezetben visszaeső fogyasztás hasonlóképpen sújtja az ágazatot, mint a gazdaság más szereplőit. A cégcsoport igazgatóságának elnöke és résztulajdonosa, Kiss István szerint a további növekedés és a piaci pozíciók megőrzése korszerű állattartó telepek megépítésével, és ezen keresztül az állatjólét növelésével érhető el, mert az ilyen módon piacra kerülő termék minőségével nem tudnak versenyezni a kínai kacsák. Az első ilyen telepet már át is adták, a második átadását pedig jövőre tervezik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×