eur:
411.21
usd:
392.66
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Fogyasztói károk esetén van más megoldás, mint a pereskedés

Méghozzá ingyenes - mutatott rá az InfoRádióban Kispál Edit (FEOSZ), aki szerint az oktatás sokat tehetne azért, hogy tudatosabb felnőttek kerüljenek ki az iskolapadból.

A tájékoztatáshoz való jogban tapasztalható a legnagyobb lemaradás hazánkban összehasonlítva más országokkal - hívta fel a figyelmet az InfoRádióban a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének szóvivője, a március 15-i Fogyasztók Világnapja apropóján.

"A fogyasztói tudatossággal nem jól állunk. Az alapjogok meglétével nincsen probléma; amivel le vagyunk maradva, az a tájékoztatáshoz való jog, ne lehessen tisztességtelen vagy félrevezető reklámozás, megfelelő információ álljon rendelkezésre!" - írta le a jelent Kispál Edit.

Hogy kiknek kell változtatni ahhoz, hogy előrelépés legyen - és főleg miben -, arról azt mondta, az oktatásban kellene elkezdeni.

"Ha már a diákokat megtanítjuk alapvető fogyasztóvédelmi ismeretekre, akkor ők már tudatosabb felnőttek lesznek.

Viszont azt is látjuk, ha a webáruházakra gondolunk, hogy nincsenek engedélyezési feltételek: bárki feltölt néhány dolgot az internetre, és már indul is a webáruház. Ezeket az ismereteket sokszor kellene közvetíteni a fogyasztók felé, akár a médián keresztül, akár az iskolában."

Különlegesen fontos terület fogyasztói szempontból a jótállás, illetve az internetes vásárlás világa, Kispál Edit feltételezése szerint biztosan volt már mindenkinek rossz élménye olyankor, amikor a neten rendelt valamit, miközben jó lenne, ha az ezzel kapcsolatos információk időről időre rendszerezetten mindenki rendelkezésére állhatnának.

A sérelmet elszenvedők fordulhatnak szerinte bírósághoz, de ez kis értéknél nem jellemző, ám minden megyében és a fővárosban is van békéltető testület, ott az eljárás ingyenes és viszonylag gyors, 60-90 nap.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×