Infostart.hu
eur:
378.33
usd:
322.25
bux:
124995.81
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: YouTube

Újabb oktatóvideóval sokkol Győrfi Pál

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány újabb ismeretterjesztő videóval jelentkezett, ezúttal a defibrillátor használatát mutatják be ismert arcok és regényes körülmények között.

Ne parázz, sokkolj! - címmel fut az új oktatóvideó, amelyen a mentőszolgálat szóvivője Győrfi Pál segítségével mutatják meg, hogyan kell használni az életmentő készüléket. Túszejtés, kommandósok és egy defibrillátor – a Valami Amerika szereplői a filmből megszokott lazasággal és poénokkal segítenek az újraélesztési ismeretek elsajátításában.

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány társadalmi ismeretterjesztő programjával azt szeretné elérni, hogy tovább javuljon az újraélesztési tudás és hajlandóság Magyarországon, és minél több ember tudjon róla, hogy rendelkezésre állnak nyilvánosan elérhető defibrillátorok, használatuk pedig laikusok számára is egyszerű, így nincs mitől félnünk.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×