Infostart.hu
eur:
382
usd:
327.94
bux:
109069.32
2025. december 5. péntek Vilma

Az élelmiszerek áfájának csökkentéséért gyűjt aláírást az LMP

Aláírásgyűjtésbe kezdett az LMP az ország számos pontján annak érdekében, hogy a kormány csökkentse öt százalékra az alapvető élelmiszerek általános forgalmi adóját - mondta a párt társelnöke szombaton, a budapesti Fény utcai piacnál tartott sajtótájékoztatón.

Kanász-Nagy Máté megengedhetetlennek és igazságtalannak nevezte, hogy az Európai Unióban a magyar embereknek kell a legmagasabb, 27 százalékos áfát fizetniük az alapvető élelmiszerekért.

Az elmúlt évben mintegy másfélszeresére emelkedett a zöldségek, gyümölcsök ára, ami azt eredményezte, hogy sok családnak már akár egy lecsó megfőzése is luxusnak számít - mondta.

Tóth Csaba, az LMP II. kerületi önkormányzati képviselője ugyanott közölte: azt kívánják elérni, hogy a tehetősebbek a jelenleginél több adót fizessenek, míg a rászorulókra kisebb terhek háruljanak.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×