eur:
398.76
usd:
367.27
bux:
90294.63
2025. március 21. péntek Benedek
Nyitókép: Facebook/Szentbékkálla

Újabb rossz hír a Balaton környékén utazóknak

A balatoni nyaralótulajdonosok közül sokan úgy döntöttek, hogy a jó idő miatt hosszabb-rövidebb időre legnagyobb tavunkhoz költöznek, és többen kirándulni is eljárnak.

Azon túl, hogy Siófokon például már szigorú előírásokat kell betartani és bírságolnak is, valamint több helyen feszültséget okozott a hirtelen megjelenő sok nyaraló, kirándulni sem ajánlott forgalmasabb, népszerűbb helyekre.

Ahogy azonban a forgalmasabb fővárosi kiránduló- és szabadidőhelyszíneknél, úgy a Balaton régiójában is előfordult, hogy nagy számban jelentek meg sétálók egy-egy népszerű úti célnál. Tihanyban szigorú intézkedéseket vezettek be, szombaton pedig a hatóság lezárta a Szentbékkállai-kőtengert.

Erről a település közösségi oldalán jelent meg tájékoztatás, amelyben Sárvári Csaba polgármester aláírásával az szerepel, hogy az emberek a veszélyhelyzetre fittyet hányva, tömegesen látogatták a kőtengert, egyszerre 20-30 autó is állt a parkolóban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Fürjes Balázs az új NOB-elnökről: nagy nap ez, történelmi döntés született

Fürjes Balázs az új NOB-elnökről: nagy nap ez, történelmi döntés született

Forradalmi változásokra nem kell számítani, Thomas Bach örökségére épít majd Kirsty Coventry is a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökeként – mondta az új vezető megválasztása után Fürjes Balázs. A szervezet magyar tagja kiemelte, sosem volt még afrikai és női vezetője a NOB-nak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.21. péntek, 18:00
Rakonczay Gábor
extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője
Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Földindulás jön az EU-ban, teljesen új rendről döntöttek Brüsszelben

Az uniós vezetők a csúcstalálkozón három kiemelt gazdasági célt határoztak meg: az energiaárak csökkentését, a versenyképesség növelését és a tőkepiaci unió elmélyítését. A vállalkozások terheinek mérséklése érdekében a bürokrácia visszaszorításáról is döntöttek, különös tekintettel a kis- és középvállalkozásokra. A befektetések ösztönzése érdekében olyan intézkedéseket fogadtak el, amelyek hatékonyabbá teszik az európai megtakarítások mozgósítását és a pénzügyi piacok integrációját. Az ipar zöld átállása és az energiafüggetlenség szintén hangsúlyos téma volt, amelyre a vezetők összehangolt válaszokat ígértek. A fosszilis energia korszaka pedig hamarosan véget ér Európában – ismertette António Costa, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a csütörtöki uniós csúcs utáni sajtótájékoztatójukon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×