Infostart.hu
eur:
389.53
usd:
335.96
bux:
123506.87
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa beszél az Országgyűlés népjóléti bizottságának ülésén a Parlament Széll Kálmán teremében 2020. február 7-én. Jobbról Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára.
Nyitókép: Soós Lajos

Elhagyhatták a karantént a Vuhanból hazahozott magyarok

Hazamehetett az a hét magyar állampolgár a kórházból, akiket 14 nappal ezelőtt helyeztek karanténba, miután Franciaországon keresztül hazaérkeztek a kínai Vuhanból - közölte a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa.

Szlávik János elmondta, a hat férfi és egy nő a kórházi karantén ideje alatt végig tünet- és panaszmentes volt, laboratóriumi vizsgálataik kóros eredményeket nem mutattak.

A főorvos hozzátette: azért kellett számukra elrendelni a két hét megfigyelési karantént, mert ez az eddig ismert leghosszabb lappangási ideje a koronavírus-fertőzésnek.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által COVID-19-nek elnevezett vírus több mint 64 ezer embert betegített meg világszerte.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: fokozatosan leállítjuk az ukrajnai gázszállításokat

Orbán Viktor: fokozatosan leállítjuk az ukrajnai gázszállításokat

A szerdai kormányülésen előterjesztést tesz a miniszterelnök. Orbán Viktor közölte: Ukrajna 30 napja blokkolja az olajszállítást hazánk felé a Barátság kőolajvezetéken, a magyar kormány szerint Ukrajna politikai okokból nem indítja újra a korábban megtámadott létesítmény működését.

„Végig vele vagyok!” – Orbán Viktorról posztolt az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Egy biztos: Európa nincs felkészülve a rá váró pokoli hőségre és következményeire

Egy biztos: Európa nincs felkészülve a rá váró pokoli hőségre és következményeire

Miközben az Európai Unió újabb klímacélt tűzött ki maga elé, melynek értelmében 2040-ig 90%-kal kell csökkentenie a nettó üvegházhatásúgáz-kibocsátást (ÜHG-kibocsátás) az 1990-es szintekhez képest, addig a klímaalkalmazkodás érdekében tett erőfeszítések továbbra sem elegendőek. A problémát nagyrészt ez esetben is az egységes működés hiánya okozza, így az alkalmazkodási politika széttöredezett és a segítség gyakran túl későn érkezik. Ezért Európa jelenleg nincs felkészülve egy, a világátlagot várhatóan meghaladó négyfokos felmelegedésre és annak várható következményeire, miközben az időjárással és éghajlattal összefüggő szélsőséges események már most is súlyos veszteségeket okoznak Európa-szerte - áll egy új jelentésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×