Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
A győri városháza épülete 2014. november 28-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Győr fideszes polgármesterjelöltje nem folytatná Borkai Zsolt stílusát

Vasárnap tartják az időközi polgármester-választást Győrben. Kövér László házelnök is beszállt a kampányba, de Dézsi Csaba András mellé állt a helyi MSZP korábbi alelnöke is. A közös ellenzéki jelölt mellett Karácsony Gergely szólalt el.

Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap Győrben, mert az október 13-án megválasztott Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP) a kampányhajrában kirobbant botránya miatt november 8-ával lemondott tisztségéről. Hatan indulnak:

  • Balla Jenő (Összefogás Győrért Egyesület)
  • Géber József (Mi Hazánk Mozgalom)
  • Hajnal János (független)
  • Kirchfeld Mária (független)
  • Pollreisz Balázs (MSZP-DK-Momentum-Jobbik-LMP)
  • Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP).

A választói névjegyzékben 101 655-en szerepelnek. Októberben négy jelölt indult a választáson, akkor mindössze 646 voks volt az első két helyen végzett jelölt között: Borkai Zsolt 19 308 szavazatot kapott, Glázer Tímea (DK-MSZP-Momentum-Jobbik-LMP) pedig 18 662-t.

A kormánypártok jelöltje 25 évnyi önkormányzati képviselőséggel és egy ciklusnyi alpolgármesteri tapasztalattal is rendelkezik az őt korábban - orvosi munkásságáért - díszpolgárrá is választó Győrben.

2002-ben volt már egyszer polgármesterjelölt, ám akkor alulmaradt a szocialista városvezetővel szemben.

Ígérete szerint más stílust képviselne, mint a Fidesz-KDNP korábban a városban.

"Nagyon szeretném, ha polgármesterré válásom esetén meg tudnám valósítani azt a politikai kultúrát, ami a szeretetről, a barátságról, az összefogásról szól. Együtt dolgozzunk a továbbiakban Győr városáért, mert nekem szívügyem Győr."

A kampányba beszállt Kövér László fideszes házelnök is. Mellé állt az MSZP korábbi helyi alelnöke, Németh Árpád is, mondván, ez a választás nem a pártokról szól.

Az ellenzéki jelölt

A győriek olyan polgármestert válasszanak, aki új alapokra akarja helyezni a városvezetés és a győri polgárok viszonyát - hangoztatta Budapest főpolgármestere az ellenzéki jelölt, Pollreisz Balázs mellett kampányolva. Karácsony Gergely felidézte, a múlt év októberi önkormányzati választás kampányában azzal érvelt, hogy a főpolgármester elsősorban ne a kormánnyal, hanem a budapestiekkel legyen jóban és az ő érdekeiket próbálja képviselni, és az elmúlt száz nap világosan mutatja, hogy ez a politika sokkal több eredményt mutat a fővárosiaknak, mint az, hogy "megpróbálunk dörgölőzni a hatalomhoz" – fogalmazott.

A most vasárnapi választás arról is szól, hogy a győriek lemossák-e a gyalázatot a város hírnevéről és olyan polgármestert választanak, akinek nem az a fontos, hogy jóban legyen a hatalommal, hanem jóban legyen a győriekkel.

Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere is arról beszélt, a győrieknek nem kell attól félniük, hogy ha Pollreisz Balázs nyer, akkor a kormány nem fogja támogatni a várost, mert Győr nem szorul a kormány támogatására, minden pénzügyi forrása megvan, önálló és független város.

Pollreisz Balázs, Győr közös ellenzéki polgármesterjelöltje azt mondta, hogy a választás a győriek kezében van, ő pedig készen áll arra, hogy főállású polgármesterként dolgozzon a városért.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán Ukrajna támogatásáról: egy rendkívül bonyolult szerződés aláírása várható

Gálik Zoltán Ukrajna támogatásáról: egy rendkívül bonyolult szerződés aláírása várható

Ukrajna várható pénzügyi igénye körülbelül 130 milliárd euró három év alatt, ebből az EU 24 tagországa egy közös hitellel 90 milliárdot állna – ennek mikéntjéről is beszélt a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi docense. Gálik Zoltán erős szereplőnek látja az ügyben az EU-t. Téma volt még a műsorban a Mercosur-megállapodás ügye, valamint az unió 2028–2034-es költségvetésének több vitatott újdonsága, a V3-ak érdekérvényesítési pozíciója is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Vészjósló figyelmeztetés: visszafordíthatatlan folyamatok indultak el a Föld klímarendszerében

Vészjósló figyelmeztetés: visszafordíthatatlan folyamatok indultak el a Föld klímarendszerében

Éghajlati billenőelemek, billenőpontok, fordulópontok – olyan fogalmak, amelyekkel egyre többször találkozhatunk ismeretterjesztő és tudományos szakcikkekben is, de a politikusok és a döntéshozók figyelmét nemigen kelti fel, hiszen elintézik azzal a profán kiszólással, hogy „köztudott, hogy az időjárás változik”. Pedig ezen fogalmakkal kapcsolatos folyamatok óriási hatással lehetnek az emberiségre. Egy olyan kritikus küszöböt képzeljünk el az éghajlati rendszerben, amelynek átlépése után egy nagyobb térségben hirtelen, visszafordíthatatlan és akár önmagát erősítő változások indulnak el: például megváltozik a monszun India térségében vagy leáll a Golf-áramlat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×