Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka
A reklámadó és a jövő évi költségvetés lesz a téma a parlamentben

A reklámadó és a jövő évi költségvetés lesz a téma a parlamentben

Megkezdi a költségvetés vitáját és elfogadhatja a reklámadó emelésére benyújtott kormánypárti módosítást az Országgyűlés ezen a héten.

Ötnapos ülést tart ezen a héten az Országgyűlés. Ma délután egy órától a napirend előtti felszólalásokat az interpellációk, illetve az azonnali kérdések és válaszok órája követi, majd este több záróvitával a holnapi szavazásokat készíti elő a Ház.

Holnap délelőtt összesen 15 előterjesztésről dönt az Országgyűlés.

Szavaznak a képviselők egyebek mellett a reklámadó emeléséről szóló előterjesztésről,

amely egységesen 7,5 százalékra emelné a különadó mértékét, illetve a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozásának megelőzésére és megakadályozására benyújtott nemzetgazdasági miniszteri előterjesztésről, továbbá az erdőtörvény módosításáról, amely mások mellett birtokrendezéssel kezelné az állami termőföldek értékesítése nyomán keletkezett három hektár alatti „erdőfoltok”-at.

Eztán a Ház megkezdi több előterjesztés általános vitáját, így napirendre kerül az adótörvények gazdasági versenyképesség-javítása céljából benyújtott módosítása, amely egyebek mellett

5 százalékra csökkentené 2018. január 1-jétől az internet-hozzáférés és a hal áfa-kulcsát.

Szerdán az Országgyűlés megkezdi a jövő évi költségvetés 30 órás időkeretbe tervezett vitáját,

amelyet csütörtökön és péntek délelőtt folytatnak a képviselők.

Péntek délután mindezen felül napirendre kerül az a kormánypárti előterjesztés, amely a diákszövetkezetek mintájára nyugdíjas szövetkezeteket hozna létre, így lehetőséget biztosítana a még dolgozni akaró nyugdíjasoknak, hogy kedvezményes feltételekkel visszatérjenek a munkaerőpiacra anélkül, hogy lemondanának nyugdíjukról.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Volna mit tennie helyben az EU-nak is, hogy ne ürüljön ki Afrika

Volna mit tennie helyben az EU-nak is, hogy ne ürüljön ki Afrika

Az Africa Center for Strategic Studies 2025-ös évértékelő jelentése az afrikai kontinens biztonsági környezetében végbement változásokat elemzi; megszaporodtak az elhúzódó fegyveres konfliktusok, ezért a migráció fokozódása várható. A részletekről az InfoRádió Marsai Viktort, a Migrációkutató Intézet igazgatóját, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatóját kérdezte.

Átléphetnek Volodimir Zelenszkij feje felett az oroszok és az amerikaiak

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati kijevi sajtótájékoztatóján közölte: az ukrán hírszerzés adatai szerint Oroszország egy 12 ezer milliárd dollár értékű gazdasági együttműködési csomaggal próbálja megnyerni a Trump-adminisztráció támogatását. Az államfő hangsúlyozta, hogy Kijev nem fogad el olyan megállapodást, amely az ukrán alkotmányba ütközik vagy sérti az ország szuverenitását.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
32 milliárd dollárt égetett el Amerika, hogy megépítse a tökéletes páncélost – Történelmi bukás lett a vége

32 milliárd dollárt égetett el Amerika, hogy megépítse a tökéletes páncélost – Történelmi bukás lett a vége

A 2000-es évek elején az Egyesült Államok nekiállt, hogy teljesen újragondolja, mit jelent az, hogy „szárazföldi páncélozott harcjármű” – a cél az volt, hogy minden idők legnagyobb technológiai ugrását végrehajtva megalkossák a tökéletes katonai járműparkot. A Future Combat Systems végül minden idők egyik legdrágább és legeredménytelenebb haderőfejlesztési programja lett: az amerikai adófizetők pénzéből 32 milliárd dollárt égettek el, a hadrendbe állított járművek mennyisége pedig végül egy szép, kerek szám lett: nulla.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×