Infostart.hu
eur:
387.77
usd:
330.7
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Ezért életveszélyes sisak nélkül kerékpározni

Ezért életveszélyes sisak nélkül kerékpározni

Kifejezetten javasolja legalább a bukósisak használatát a rollerezők, kerékpárosok és lovasok számára a Péterfy Sándor utcai Kórház-Rendelő Intézet és Baleseti Központ ortopéd traumatológus szakorvosa, Molitorisz Dániel, aki az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a tavaszi veszélyekről.

Nem ért egyet azzal a tanulmánnyal Molitorisz Dániel, hogy aki kerékpározás közben sisakot visel, felelőtlenebb, ezért nagyobb balesetek érhetik.

"Bukósisak nélkül biciklizni a lehető legveszélyesebb.

A koponyasérülésekből lehetnek a legnagyobb maradandó károsodással járó agysérülések. Minden ilyen szabadidős sporttevékenységnél a fej védelme a legfontosabb" - mondta a traumatológus.

Molitorisz Dániel szerint a gyerekeket is ösztönözni kell a sisak rendszeres használatára.

"Mindenképpen fontos, hogy a védőfelszerelések hathatós védelmet tudjanak nyújtani, elsősorban az arc és a fül környékén, mert ott a legvékonyabb a koponyacsont" - mondta a szakorvos.

A lovaglás is veszélyes sport

a szakember szerint, ezért érdemes védőfelszerelést használni, mert a ló kiszámíthatatlan, gyakori, hogy az addig nyugodt állat hirtelen ledobja magáról a lovasát.

"Igyekezzünk a legnagyobb szövődménnyel járó baleset lehetőségét csökkenteni, ezért fontos lenne, hogy sisakban lovagoljunk, és a gerincvédő is sok súlyos sérüléstől tud megóvni" - figyelmeztetett Molitorisz Dániel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Az elmúlt tíz évben valószínűleg megállítottuk az üvegházhatású gázok kibocsátásának növekedését – az érték idén tetőzhet, de még nagyon sok a teendő – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Ürge-Vorsatz Diána fizikus, klímakutató, a CEU professzora, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke, aki novemberben részt vett a brazíliai klímacsúcson.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×