eur:
406.17
usd:
357.15
bux:
92843.08
2025. április 25. péntek Márk

Elárulta célját Áder kihívója

Majtényi László szerint államfőjelöltségének nem az a célja, hogy köztársasági elnök legyen, hanem az, hogy beszéljenek a negyedik köztársaságról, arról, hogy mit gondolnak a magyar államról.

Majtényi László kiemelte: nyilvánvalóan nem lesz köztársasági elnök, hiszen az Országgyűlés pártarányai jól ismertek, így a jelölés elfogadása mögött személyes érdek nincs. Mint mondta, már a jelöltséget is "bónusznak" tartja, mert nem volt biztos benne, hogy meglesz hozzá a szükséges erő, vagyis a parlamenti képviselők egyötödének ajánlása. Az, hogy ez létrejött, "az alkotmányos ellenzék" jelentős teljesítménye - tette hozzá.

Majtényi László kifejtette: "a jelöltség alapvető értelme az volt, hogy lehetőségem nyílt arra, hogy egy alkotmányos, demokratikus, a szegényekkel szolidáris, a korrupció ellen fellépő, a jövő nemzedékek érdekeit képviselő, a fenntartható fejlődést zászlajára tűző köztársaság eszményéről beszélhetünk; egy olyan országról, amelyben a kormány négyévente leváltható, az állampolgárok független intézmények védelme alatt állnak, amelyben a kisebbségek helyzete könnyebb, mint egy olyan országban, amelynek a nemzetközi tekintélye folyamatosan csökken".

Korózs Lajos, az MSZP országgyűlési képviselője, a párt országos elnökségének tagja a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, azért szorgalmazták Majtényi László államfőjelöltségét, mert programpontjai között megfogalmazta a szegénység, az egyenlőtlenség mérséklését is.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
Az élre tört a radikális jobboldal Európa legerősebb hatalmában – Történelmi átrendeződés a láthatáron?

Az élre tört a radikális jobboldal Európa legerősebb hatalmában – Történelmi átrendeződés a láthatáron?

Miközben a közvélemény-kutatások szerint az Alternatíva Németországnak (AfD) beérte a februári választásokat megnyerő kereszténydemokratákat Németországban, addig Európa másik vezető hatalmában, az Egyesült Királyságban is előretört a populista Reform UK a júliusi parlamenti voksolás után. A kormányon lévő Munkáspárt és a tavaly 14 év után ellenzékbe vonult konzervatívok – a felmérések rájuk nézve lehető legméltányosabb értelmezése szerint is – pariba kerültek a brexit-kampánnyal elhíresült Nigel Farage pártjával, ezzel párhuzamosan pedig a liberáldemokraták és a zöldek is erősödtek. A tavaly nyári választás után máris érkezik a szétesőben lévő brit kétpártrendszer első megmérettetése, ami az élre tört Reform UK-t és az egyre népszerűtlenebb Munkáspártot is kihívás elé állítja, a konzervatívokat pedig hatalmas vereséggel fenyegeti. A jövő héten esedékes önkormányzati választás és egy ugyanekkor tartott időközi parlamenti voksolás rengeteg kérdésre választ adhat Nagy-Britanniában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×