Infostart.hu
eur:
356.39
usd:
311.69
bux:
142693.24
2026. július 13. hétfő Jenő

Nyomozás az ITD Hungary-nél

Médiaértesülések szerint különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás miatt rendelt el nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság az ITD Hungary Zrt.-nél. A Magyar Televízió Híradójának értesülései szerint az ügyben a BRFK hírzárlatot rendelt el, az ITD vezetői pedig annyit mondtak, hogy a cég szabályosan gazdálkodik.

Az MTV hírműsorának információi szerint az állami tulajdonban lévő cég ügyében névtelen feljelentés alapján indult nyomozás a gazdaságvédelmi főosztályon. A feljelentő szerint az ITD tavaly 189 millió forintot kapott a Magyar Államkincstártól jutalmak kifizetésére, de ezt az összeget a cég vezetői másra használták fel.

Az ITD Hungary Zrt. átalakulásáról tavaly október 28-án számolt be a Nemzetgazdasági Minisztérium. Az akkori tervek szerint a befektetés-ösztönzéssel foglalkozó cég központi hivatallá alakult volna január elsejétől Nemzeti Külgazdasági Hivatal néven, de most márciusban mégis azt közölték, hogy a közben hasonló néven létrejött szervezet nem jogutódja az ITD Hungarynek.

Az ITD Hungary állásfoglalása

A Magyar Televízió Híradójának 2011. március 31.-i, 19.30-as adásában, névtelen feljelentésre hivatkozva adták hírül, hogy a rendőrség az ITD Hungary gazdálkodásával kapcsolatban, különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt nyomozást indított.

A feljelentő szerint a vezetők másra költötték el a jutalmak kifizetésére szánt pénzt. Az azóta széles nyilvánosságot kapott híradást számos vezető médium vette át. A közmédium mindezt úgy tette, hogy a feljelentés ténybeli alapjáról nem győződött meg.

A tények ezzel szemben a következők:

1. A feljelentésről az érintett, állami tulajdonú ITD Hungary Zrt. a mai napig nem kapott hivatalos megkeresést, így arra reagálni sem állt módjában.

2. Az ITD Hungary Zrt. leszögezi, hogy - mint mindenben - a munkavállalói járandóságokkal kapcsolatban is törvényesen járt és jár el.

3. Az ITD Hungary Zrt. Üzemi Tanácsának elnöke, Hirschler András közölte, hogy a 2010. évi teljesítményértékeléshez kapcsolódó bónusz kifizetésével kapcsolatban az ITD Hungary Zrt. tulajdonosa és vezetése részéről még nem született végleges döntés. A sajtóban hírül adott rendőrségi feljelentés tárgyát ennél fogva az Üzemi Tanács által ismert tények nem támasztják alá. "Az Üzemi Tanács nem kétli, hogy ha a körülmények erre lehetőséget nyújtanak, az ITD Hungary menedzsmentje eleget tesz a Kollektív Szerződésben és a társaság belső szabályozóiban rögzített kötelezettségeinek."

Címlapról ajánljuk
Itt az orosz ellenséglista, pontszámot kaptak az országok, „előkelőbb” helyen a prágai kormány

Itt az orosz ellenséglista, pontszámot kaptak az országok, „előkelőbb” helyen a prágai kormány

Csehország ismét előrébb lépett az „Oroszországgal szemben leginkább ellenséges országok” Moszkva által vezetett listáján, miközben Prágában komoly belpolitikai vitát váltott ki egy Ukrajnának szánt, de már visszafordíthatatlan pénzügyi hozzájárulás.

Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

„Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán. Az Országgyűlés hétfőn szavaz az Alaptörvény módosításáról, amely többek között kimondja a jelenlegi köztársasági elnök mandátumának megszűnését is. A kormányfő szerint Sulyok Tamásnak a Fidesz „megtiltotta az aláírást”.
Keressük az Év Zöld Kkv-ját! - Még lehet pályázni a díjra

Keressük az Év Zöld Kkv-ját! - Még lehet pályázni a díjra

Még 2026. augusztus 3-ig lehet jelentkezni a Green Awards pályázatra. Összesen 7 kategóriában keressük az ország kiemelkedő fenntarthatósági projektjeit és vállalatait, akiket a 2026. szeptember 8-i éves fenntarthatósági találkozón, a Portfolio Sustainable World konferencián mutatunk be és díjazunk. Az Év Zöld Kkv-ja kategóriában azon kis- és közepes cégek, szervezetek, intézmények jelentkezéseit várjuk, amelyek működésük, vagy a kínált termékeik, szolgáltatásaik esetében törekednek a fenntartható megoldások alkalmazására, a jó gyakorlatokra - különösen az elmúlt egy év vonatkozásában - ezzel valós példát mutatva mások számára. A jelentkezés menetéről részletesen is beszámolunk a cikkben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×