Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Már 51 kórházban van látogatási tilalom

Eddig 51 kórházban rendeltek el teljes vagy részleges látogatási tilalmat az országban az influenzajárvány miatt az intézményekben fekvők védelmében november közepe óta. A vírus egyre inkább terjed, a múlt héten 18%-kal többen fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, mint az azt megelőző héten.

Szinte minden megyében van 2-3 kórház, ahol már november közepe óta tart a teljes vagy részleges látogatási tilalom az influenzajárvány miatt. Az ÁNTSZ adatai szerint a betegeket 51 intézményben nem lehet látogatni, ezen intézmények között vannak orvosegyetemi klinikák, városi kórházak, gyermekkórházak.

Budapesten ilyen utasítást 11 kórházvezető adott ki. Közben egyre inkább terjed a vírus, az elmúlt héten 18 százalékkal többen fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, mint az azt megelőző héten, összesen 40 300-an.

Az elmúlt héten 346 beteg került kórházba az influenza miatt, közülük 29-en szorultak gépi lélegeztetésre, ami duplája az azt megelőző heti adatnak. A megfertőződöttek 37 százaléka gyermek, a negyedük 15 és 24 év közötti, húsz százalékuk pedig 25 és 34 év közötti. A fővárosi Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikáján jelenleg három kismamát ápolnak, akiket szintén megfertőzött a H1N1-es vírus.

Egyikük egy 21 éves nő, nála császármetszést hajtottak végre, 2200 grammos kislánya jól van. Az asszony állapota is javulni kezdett, és már nincs szüksége a gépi lélegeztetésre. Ez a kismama az első, akit le tudtak venni terhesként a lélegeztetőgépről le tudták venni. Változatlanul kritikus az állapota viszont annak a kismamának, akit egy hónapja gyógyítanak a szegedi klinikán, és továbbra is súlyos életveszélyes állapotban van a Győrben kezelt várandós is.

Az egészségügyi miniszter szerint soha ennyien nem kértek influenza elleni védőoltást a járványos időszakban, mint most. Elmondta: eddig kétmillióan oltatták be magukat az új vírus elleni vakcinával.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×