A megyei fenntartású középiskolák felében nincs tanítás a Megyei Önkormányzatok Szövetségének elnöke, Ódor Ferenc szerint. Komárom-Esztergom, Zala és Baranya megyében nem volt erre lehetőség.
Ahol nem rendeltek el szünetet, azoknak egy része kollégiumot is üzemeltető iskola, illetve távfűtésre kapcsolt iskolák - tette hozzá a MÖSZ elnöke.
Ódor Ferenc kifejtette: az Országos Érdekegyeztető Tanács a miniszterelnök javaslatára úgy határozott, hogy a nagy hideg és a gázkrízis miatt nem kívánnak munkanapot tartani és tanítás sem volt az iskolában. Ezek után szombat este azt lehetett hallani, hogy több millió köbméter gázt takarítottunk meg, a miniszterelnök pedig hazafias cselekedetnek nevezte a visszafogott gáztermelést. A tanítási szünet gondolata szépen illeszkedik ebbe a sorba, ezért a kormány azon érvelése, hogy felesleges, mert a segítségével nincs megtakarítás, téves - szögezte le az elnök.
Mindennek a törvényi hátteréről Ódor Ferenc elmondta: a közoktatási törvény az igazgatóknak lehetőséget ad arra, hogy rendkívüli helyzetekben a fenntartó egyetértésével maximum három napos szünetet rendeljen el. Ezen felül a minisztériumnak van lehetősége további rendkívüli szünet elrendelésére - tette hozzá.
Hanganyag: Seres Gerda






