Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Szőke András: A mostani cenzúra erősebb, mint a hatalmi-politikai volt

Szőke András szerint szükség van kísérletező munkára, bár ennek eredményét sokszor nehéz eljuttatni a nyilvánossághoz. Az internetes tévét indító filmrendező a Heti Válasznak nyilatkozott. Hetilapszemle.

A HVG arról ír, hogy törvényességi felügyelet nélkül maradtak január 1-jén a helyi önkormányzatok, miután a parlamentnek nem sikerült kétharmados többséggel módosítania az önkormányzati törvényt. Az önkormányzatok nem örülnek a hirtelen jött szabadságnak, sőt, mint azt Bálint József kalocsai jegyző, a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke a HVG-nek elmondta, bár jól felkészültnek tartja a magyar közigazgatási apparátust, a törvényességi kontroll nélkülözhetetlen. Exlex állapot alakult ki, hiszen a januártól meghozott önkormányzati rendeletek akár törvénysértőek is lehetnek; az Alkotmánybíróság előtt ugyan bárki megtámadhatja őket, de ismerve a testület leterhelését, ez nem az igazi kontroll - magyarázta a kalocsai jegyző. A HVG szerint a kormány várhatóan engedni fog az ügyben és az exlex állapot már februárban megszűnhet.

A Figyelő Nagy falat címmel a Kínában működő magyar cégekről ír. A bevezetőben az olvasható, hogy miközben az európai és amerikai konkurencia egymás lábát taposva igyekszik kivenni a részét az ázsiai "aranylázból", a magyar vállalatok közül a diplomáciai hátszél ellenére eddig kevés próbált szerencsét a kínai piacon. Tény, hogy üzleti sikert Kínában csak nagy-nagy türelem és tetemes ráfordítás hozhat, s a hazai cégek közül a jelek szerint csak kevesen engedhetnek meg maguknak ilyen hosszú távú befektetést. Pedig a kiteljesedő globális válság idején különösen jól jönne, ha az üzleti élet minél több szereplője kárpótolhatná magát a különböző helyeken elszenvedett veszteségeiért a krízis közepette is 7-8 százalékos növekedést produkáló Kínában - írja a Figyelő.

A Heti Válasz Szőke András filmrendezővel, műsorvezetővel és masszőrrel közöl interjút, akivel kapcsolatban a cikkíró úgy fogalmaz: nincs még egy ilyen figura a magyar nyilvánosságban, aki az alternatív médiában éppúgy jelen lenne, mint a kereskedelmi tévékben vagy a reklámokban. Szőke András most internetes televíziót indít. Azt mondja: "ma mindenről beszélhetsz - ha nézik. Ha eladható. Ebből azonban még nem következik, hogy a kísérletező munkára hosszú távon nincs szükség, de a mostani cenzúra sokkal erőteljesebb, mint a hatalmi-politikai volt."

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

2022 és 2024 között csaknem 15 millió külföldi állampolgár lépett be a dél-európai ország területére, de közülük csak 7 millióan telepedtek le ott. A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: a spanyol bevándorlási mintázat egyik sajátossága, hogy a bevándorlók átlagéletkora számottevően magasabb, mint Európa más országaiban, ennek pedig érződik a hatása a munkaerőpiacon is. Dócza Edith Krisztina arról is beszélt, mi vár Magyarországra a migrációs paktum életbelépésével.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×