Infostart.hu
eur:
357.28
usd:
305.46
bux:
132373.38
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Csécsei Béla: az SZDSZ-nek az adócsökkentéssel kellene foglalkozni

Nyílt levélben bírálja Csécsei Béla, az SZDSZ józsefvárosi polgármestere pártja vezetőségének jelenlegi működését. A polgármester a levélben megfogalmazza, hogy az SZDSZ soha nem látott gondolati és szervezeti mélyponton van.

Csécsei Béla az InfoRádióban elmondta: sürgős lépésekre lenne szükség, hogy megakadályozzák a liberális párt szétesését, és újra egységes álláspontot képviseljenek a tagok.

A politikus szerint mély válságban van az SZDSZ, az alapszabályban rögzített fórumok nem működnek, ezért lenne fontos, hogy mielőbb leüljenek, és vitassák meg a helyzetet.

Úgy vélte: a liberálisoknak elsősorban az adócsökkentési programmal és a költségvetés kérdésével kellene foglalkozniuk.

Csécsei Béla hangsúlyozta: a nyílt levél megírására Gegesy Ferenc ferencvárosi polgármester tegnapi döntése ösztönözte. Hangsúlyozta: meg kell akadályozni, hogy újabb meghatározó és értékes emberek lépjenek ki a pártból, és, ha lehet, Gegesy Ferencet is vissza kell csábítani az SZDSZ-be.

Hanganyag: Szépvölgyi István

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már csak az időpontja kérdéses Keir Starmer bukásának? Gálik Zoltán a lehetséges forgatókönyvekről beszélt

Már csak az időpontja kérdéses Keir Starmer bukásának? Gálik Zoltán a lehetséges forgatókönyvekről beszélt

A közvélemény-kutatások eredményei és a „politikai rezgések” alapján a Budapesti Corvinus Egyetem docense arra számít, hogy Keir Starmer elveszíti a kormányfői tisztséget. Nem biztos, hogy egyik napról a másikra kell távoznia, Gálik Zoltán inkább azt valószínűsíti, hogy egy hosszabb eljárás végén lesz vezetőcsere a Munkáspárt élén. Sokan úgy vélik, Nigel Farage pártja, a Reform UK lehet a nagy nyertese ennek az időszaknak, de a szakértő felhívta a figyelmet egy komoly ellentmondásra velük kapcsolatban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Komoly pluszban az OTP árfolyama

Komoly pluszban az OTP árfolyama

Több szempontból is izgalmas napunk van a tőzsdéken: egyrészt fontos találkozó zajlik az amerikai elnök Donald Trump és kínai kollégája, Hszi Csin-ping között, amelytől a befektetők az amerikai-kínai kapcsolatok és a globális kereskedelem jövőjére vonatkozó jelzéseket várják. Ezen kívül a nemzetközi piacokon az iráni háború legfrissebb fejleményeire is figyelnek a befektetők. Ami pedig a hazai eseményeket illeti, a befektetők figyelme a Tisza-kormány első gazdasági intézkedéseire és a költségvetési helyzet felmérésére irányulhat, a piac a fiskális fegyelemre és az EU-val való kapcsolatok alakulására különösen érzékeny lehet. Ázsiában bizonytalan volt a tőzsdei hangulat, Európában és Amerikában is egyre jobb hangulatú kereskedést láthatunk, a magyar tőzsde pedig szintén emelkedik annak ellenére, hogy a Mol jegyzése esik; elsősorban az OTP menetelésének köszönhető a jó teljesítmény.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×