Infostart.hu
eur:
363.21
usd:
315.01
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Két APEH-iroda sem nyit ki a ferencvárosi bomba miatt

Nem nyit ki kedden a Haller utcai és a Vaskapu utcai APEH-iroda a hétfőn a IX. kerületben talált bomba hatástalanítása miatt. Bakonyi Ágnes szóvivő az InfoRádiónak elmondta: hétfőn délután értesítette őket a rendőrség arról, hogy védelmi zónát alakítanak ki a kerületben. A IX. kerületben található még az Országos Választási Iroda, a Pest Megyei Levéltár és a Ferencvárosi Egészségház is.

Nem nyit ki a Haller utcai és a Vaskapu utcai APEH-iroda kedden a Ferencvárosban talált kéttonás bomba hatástalanítása és az elrendelt kiürítés miatt - közölte az InfoRádióval Bakonyi Ágnes szóvivő.

Kifejtette: az adóhatóságot hétfőn délután értesítette őket a rendőrség arról, hogy védelmi zónát alakítanak ki a kerületben, ezt követően pedig egymást értesítették a munkatársak, hogy senki ne menjen be dolgozni kedden. Az intézkedés ezer APEH-alkalmazottat érint.

Az ügyfeleket nem tudják tájékoztatni, ugyanis hiába írnák ki az épületek bejáratára, hogy az iroda a zárva tart, már oda sem jutnak el a lezárás miatt - tudatta az APEH szóvivője. Bakonyi Ágnes hozzátette: akinek valamit el kell intéznie, kedden bármelyik más ügyfélszolgálaton is meg tudja ezt tenni.

Az adóhatóság szóvivője közölte: bíznak benne, hogy szerdán már teljes nyitva tartással tudják fogadni az ügyfeleket a két irodában.

A IX. kerület kiürítésre ítélt területén található az Országos Választási Iroda, a Pest Megyei Levéltár, a Ferencvárosi Egészségház is, egy tűzoltólaktanya és egy rendőrkapitányság is.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×