Infostart.hu
eur:
376.75
usd:
323.12
bux:
129730.83
2026. április 9. csütörtök Erhard

Derű és boldogság a Pénzügyminisztériumban

A Pénzügyminisztérium szerint a statisztikai adatok alapján tovább javul az egyensúly, miközben már élénkül a gazdaság; a tárca úgy véli: mindez összhangban van a kormányzati várakozásokkal.

A kabinet azzal számol, hogy az eredményes kiigazítással hosszú távon fenntartható egyensúlyi pályára áll a magyar gazdaság és gyorsul a növekedés.

A tárca szerint az egyensúlyjavulás leglátványosabb mértékben a külkereskedelemben következett be, de a bővülő export hátterében számottevő mértékben a növekvő ipari termelés áll. Ez utóbbi az első négy hónapban 8,1 százalékkal növekedett.

A legújabb, májusi államháztartási adatot kedden hozza nyilvánosságra a Pénzügyminisztérium. Az eddigi információk alapján az első négy hónapban az államháztartás helyzete jobb a prognózisnál, a féléves hiány kisebb lesz a vártnál, és az éves hiánycél teljesülése biztosítottnak látszik.

A tárca szerint a Magyarország iránti bizalom erősödését jelzi a legutóbbi 1,5 milliárd euró kötvény kibocsátás is, amelyet a befektetők jelentős mértékben túljegyeztek.

Címlapról ajánljuk
Lecserélték Szoboszlait, kétgólos hátrányba került Párizsban a Liverpool: 2-0
Bajnokok Ligája

Lecserélték Szoboszlait, kétgólos hátrányba került Párizsban a Liverpool: 2-0

A két keddi idegenbeli győzelem után meglepetésre a Barcelona is két góllal kikapott otthon az Atletico ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Szoboszlai Dominikék nem voltak boldogok, amiért az ellenfelük, a PSG volt az egyetlen pályaválasztó csapat a BL-negyeddöntők első körében, amely hazai pályán győzni tudott. A Liverpool végig alárendelt szerepet játszott, Szoboszlait és Kerkezt is lecserélték. A visszavágók jövő kedden lesznek.

Orbán Viktor Sopronban: „ez már a befutó, a kampányban csendes többségből hangos többséggé váltunk”

J. D. Vance amerikai alelnök látogatása után Sopronban folytatta országjárását Orbán Viktor miniszterelnök, akinek a vasárnapi országgyűlési választások előtt szombat este lesz a kampányzáró gyűlése Budapesten, a Szentháromság téren.
inforadio
ARÉNA
2026.04.09. csütörtök, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Nincs megállás, új két és féléves csúcsra húzták a forintot

Nincs megállás, új két és féléves csúcsra húzták a forintot

A forint egy csapásra ledolgozta a háború során elszenvedett gyengülését az iráni tűzszünet hírére a hajnali órákban. Reggel viszont oldalazott, minimálisan visszakorrigált a magyar deviza árfolyama az euróval és a dollárral szemben. A magyar gazdasági adatok, így például a friss inflációs számok nem hoztak nagy mozgásokat. Érezhető, hogy a piacok a fegyvernyugvással kapcsolatos fejleményeket figyelik az első hurráoptimista reakciók után. Emellett a magyar devizára egyre nagyobb hatással vannak a vasárnapi választással kapcsolatos fejlemények.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×