Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
305.05
bux:
131411.09
2026. május 27. szerda Hella

Újabb milliárdok mennek el kormányzati kommunikációra

Idén 1,6 milliárd forinttal bővíti a kabinet a kormányzati kommunikációra szánt 1 milliárd forintot - erősítette meg a Napi Gazdaság értesüléseit a kormányszóvivő. Budai Bernadett az InfoRádiónak elmondta: a költségvetés tavalyi elfogadásakor még több tételre nem lehetett számítani, ráadásul szerinte éppen az ilyen esetekre van a költségvetés általános tartaléka.

Az eredetileg tervezett 1 milliárd forintról 2,6 milliárd forintra emelkedik a kormányzati kommunikáció büdzséje, mindezt a költségvetés általános tartalékából csoportosítja át a kormány - mondta az InfoRádióban a kormányszóvivő.

Budai Bernadett mindezt az időközben felmerülő kiadásokkal indokolta, ide sorolta a fogyasztóvédelem vagy a közlekedésbiztonság propagálását, illetve egészségügyi szűrések népszerűsítését.

Elmondta még, hogy forrásokat igényel még az Új Magyarország kiadvány újabb számainak megjelentetése vagy a schengeni határnyitás kommunikációja, elismerte azonban, hogy mindez előre is kalkulálható volt.

A fideszes Balsai István a hírre reagálva azt mondta: a kormánynak csak az előrehozott választásokra lenne szabad pluszforrásokat költenie.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomata-útlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul
cikkünk frissül!

Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomata-útlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul

A szerdai parlamenti nappal párhuzamosan kormányszóvivő tájékoztató is zajlik a Miniszterelnökségen. Átvizsgálják a Lázár János idejében bérelt összes mozdonyt a kelenföldi tűz után. A kormány ülésezett, kormányhatározatok is születtek. Szeptember 1-ig nyilvánosságra hozzák a kórházi fertőzési adatokat. Visszaállítják az oktatásban dolgozók kollektív jogait, és felülvizsgálják a Klebelsberg központ teljes működését és a teljes intézményfenntartási rendszert az oktatásban. Tartson velünk percről percre!
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Gőzerővel dübörög az AI in Energy konferencia - Mutatjuk a legizgalmasabb üzeneteket!

Gőzerővel dübörög az AI in Energy konferencia - Mutatjuk a legizgalmasabb üzeneteket!

Az energia- és adatintenzív gazdaság új korszakában az energetikai és a digitális érettség összeforr. A mesterséges intelligencia, az adatvezérelt döntéshozatal már nem pilotprojektek és prezentációk szintjén jelenik meg, hanem a napi működésben. Ezért a Portfolio által szervezett AI in Energy konferencián a fókusz azon van, hogyan válik az adat és az energia konkrét üzleti erőforrássá: miként fordítható a vállalati adatvagyon mérhető pénzügyi eredménnyé, hogyan épülnek be az algoritmusok a napi döntésekbe, és hol húzódik a határ a valódi versenyelőnyt jelentő beruházások és a drága, de alacsony megtérülésű fejlesztések között. Az eseményen percről percre tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×