Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 29. vasárnap Auguszta

Orbán: a népszavazással Magyarország győzött

Az önbecsülés napjának nevezte Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a népszavazás napját parlamenti felszólalásában. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök válaszában azt kifogásolta, hogy az ellenzéki vezető úgy ígér az embereknek, hogy nem mondja meg, miből finanszírozná azokat.

Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és a párt frakcióvezető-helyettese felszólalása elején Gyurcsány Ferenc őszödi beszédét idézte. Azt mondta, akkor döntöttek úgy, hogy népszavazást tartanak, melynek három célja volt: véget vetni a hazugság politikájának, összefogást teremteni, visszaadni a magyarok önbecsülését.

Orbán Viktor azt mondta, a győzelem a magyarok önbecsülésének diadala is. Hozzátette, nem volt még az országban olyan összefogás, mint a mostani hétvégi népszavazáson, ahol a nyugdíjasok fogtak össze a fiatalokkal, és a középosztály a szegényekkel.

Orbán Viktor azt mondta, azok is győztesei a népszavazásnak, akik a kormánypártok iránti lojalitásuk miatt nemmel szavaztak, mert ezek után nekik sem kell fizetniük. Hozzátette, a népszavazásnak egyedül a kormánypártok a vesztesei.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök válaszában azt mondta, az aki az őszödi beszéd alapján akarja megítélni a kormány politikáját, az tévúton jár.

A miniszterelnök kifogásolta, hogy Orbán Viktor úgy ígér, hogy közben azt mondja, kevesebb teher kell az emberekre és a gazdaságra.

Gyurcsány Ferenc azt mondta, a népszavazás kezdeményezői győztek, de Magyarország hosszútávon veszett.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újfajta kihívás a Balatonnál

Újfajta kihívás a Balatonnál

Továbbra is a munkaerő jelenti a legnagyobb kihívást a balatoni turizmusban, ez volt egyik fő téma a III. Turisztikai Meetup eseményén, az Edutus Egyetem és a Balatonfüredi Turisztikai Egyesület szervezésében. Az egyesület elnöke, Böröcz István szerint a munkaerő megszerzése és megtartása ma egészen más hozzáállást követel meg a munkáltatóktól.

Éles üzenetváltás az ukrán és a magyar külügyminiszter között

Az ukrán kormány azt reméli, hogy a magyarországi választás eredménye az Ukrajnát segítő, 90 milliárd eurós európai uniós hitelcsomag felszabadításához vezet, és lehetővé teszi az Oroszországgal szembeni újabb EU-szankciók életbe lépését is - jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter az Ukrinform hírportál párizsi tudósítójának adott interjúban. Szijjártó Péter szerint ez is azt mutatja, hogy ahogy közeledik a választás napja, úgy válik egyre nyíltabbá az ukrán beavatkozás
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
Donald Trump teljesen átírná a játékszabályokat: több évszázados elvet rúgna fel, hogy átvigye az akaratát

Donald Trump teljesen átírná a játékszabályokat: több évszázados elvet rúgna fel, hogy átvigye az akaratát

Noha az iráni háborúval és annak súlyos világgazdasági következményeivel vannak tele a címlapok, Donald Trump figyelme, úgy látszik, nemcsak a Közel-Keletre vetül. Bár az amerikai elnök csütörtökön az általa kedvelt vastag, fekete filcekről tartott ötperces kiselőadást a fehér házi kabinetülésen, cikkünk témája nem ez. Az elmúlt hónapok – a belbiztonsági tárcát megbénító patthelyzet mellett – a republikánusok egyik fő programpontjáról, a választási reformról szóltak a Kongresszusban. Évértékelő beszédében Trump a SAVE America Act („Mentsük meg Amerikát törvény”) elfogadását követelte, hogy megakadályozza a demokraták szerinte „féktelen” választási csalásait, és azt is belengette, hogy csak ezután lesz hajlandó bármilyen más törvényt aláírni. Az elnök ebből a célból egy olyan radikális lépésre igyekszik rávenni pártja törvényhozóit, ami gyökeresen átalakítaná az Egyesült Államok eddigi politikai rendszerét. Meg vannak számlálva a titokzatos és ellentmondásos filibuster napjai?

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 29. 15:52
×
×