Infostart.hu
eur:
354.28
usd:
311.4
bux:
139689.01
2026. június 26. péntek János, Pál

Közgazdasági szemléletváltást sürgetett Csaba László

A gazdság mellett a tudományban is szemléletváltást sürget Csaba László közgazdász.

A szakember akadémiai székfoglalójában közölte: a közgazdaságtan nem képes a világgazdaságban és a pénzpiacokon felmerülő kérdések megválaszolására, ráadásul az uralkodó főáramlat a tudományban is kevés újdonsággal szolgál. Példaként hozta fel az előrejelző módszerek gyengeségét.

Emlékeztetett arra, hogy a 100 dollár feletti olajárat csak az utóbbi időben prognosztizálták a főáramlat képviselői. Csaba László bírálta a közgazdászképzés módszerét is.

A legnagyobb problémának azt nevezte, hogy a jövőbeli szakemberek hiányos matematikai, statisztikai és elmélettörténeti ismereteket kapnak, amelynek következményeképpen nem alkalmasak a valódi gondolkodásra, az új, innovatív megoldások kidolgozására.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×