Infostart.hu
eur:
362.24
usd:
314.62
bux:
0
2026. július 31. péntek Oszkár

Szíria elfogadta a meghívást az annapolisi békekonferenciára

Szíria elfogadta a meghívást az annapolisi békekonferenciára, s a közel-keleti értekezleten külügyminiszter-helyettesi szinten képviselteti magát - közölték vasárnap damaszkuszi diplomáciai források.

Ehud Olmert izraeli kormányfő és Mahmúd Abbász palesztin elnök már Washingtonban tartózkodik, s korábban az Arab Liga is jelezte, hogy képviselteti magát a fórumon.

Szíria korábban azt közölte, hogy csak akkor vesz részt az annapolisi értekezleten, ha ott szó lesz az 1967-ben Izrael által megszállt és később bekebelezett Golán-fennsík visszaadásáról.

Címlapról ajánljuk
Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

Rendkívüli korlátozást jelentett be a gödi Samsung a hőség miatt

A tartós hőség, a csapadékhiány és a Duna alacsony vízállása okozta kritikus helyzet miatt a gödi Samsung Zrt. a vízellátási helyzet javulásáig a korábbi harminc százalék helyett negyven százalékkal csökkenti a gyár ivóvíz-felhasználását. A Duna alacsony vízállása miatt emellett a Göd és Szigetmonostor közötti rév közlekedése is leállt, míg a DMRV Zrt. országszerte és a térségben is a nem létfontosságú vízhasználat korlátozását kéri.

Pletser Tamás: néhány hét van már csak az iráni konfliktus megoldására

Egyfajta manipuláció jellemzi a kőolaj világpiaci árát, annak piaci körülmények között sokkal magasabbnak kellene lennie, mint ahogy a kőolajtermékek ára magasabb is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Pletser Tamás, az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere. Beszélt a piacokat uraló versenyfutás lehetséges kimeneteleiről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×