Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Van-e Magyarországon is mérgező gyermekpizsama?

Gyakoribbak lesznek az ellenőrzések a főleg távol-keleti cikkeket forgalmazó piacokon a jövőben - mondta a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vezetője, aki szerint napokon belül kiderülhet: Magyarországon is kapható-e mérgező gyermekpizsama.

A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vezetője a kormányszóvivői tájékoztatón közölte: azért van szükség a vámosok, adóellenőrök és fogyasztóvédők vizsgálatainak fokozására, mert az elmúlt hetekben számos olyan bejelentés, illetve az unió riasztási rendszerén keresztül érkezett jelzés erősítette meg, hogy néhány Távol-Keletről érkező termék komoly veszélyt jelent a fogyasztókra.

Wittich Tamás hangsúlyozta: a kifogásolt cikkek között számos gyermekjáték, illetve gyermekhasználati eszköz volt. A fogyasztóvédelmi szakember azt mondta: napokon belül tájékoztatják a lakosságot arról, hogy Magyarországon is forgalomba került-e olyan, Új-Zélandon talált gyermekpizsama, amely a megengedettnél jóval több egészségre káros anyagot tartalmaz.

Rákkeltő anyaggal kezelik?

Először az InfoRádió írt arról, hogy az új-zélandi kormány bejelentése szerint a Kínából érkező olcsó ruhaneműk nagy mennyiségben tartalmazhatnak az egészségre potenciálisan veszélyes kémiai anyagokat. A gyanú szerint a ruhákat rákkeltő anyaggal kezelhetik az ázsiai országban.

Közben Kínát egyre nagyobb aggodalommal tölti el, hogy a nemzetközi fogyasztók megkérdőjelezik a kínai termékek biztonságosságát.

A közel 18 millió, Kínában gyártott játék múlt heti visszahívása után Pekingben bejelentették kereskedelmi delegációt menesztenek Washingtonba a termékbiztonságról szóló tárgyalásokra.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×