Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
311.45
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Mikola: a reform súlyos emberi jogi probléma

A Fidesz Sólyom László köztársasági elnök közbenjárását kéri annak érdekében, hogy az egészségügy eddig elért színvonaláról ne lehessen visszalépni - mondta a párt szakpolitikusa.

A Fidesz, a polgári értékeket valló emberek, a tisztességes emberek kérik Sólyom László köztársasági elnököt, hogy minden tekintélyét vesse latba, vezesse le az alkotmányból, hogy az egészségügy elért színvonaláról nem lehet visszalépni - közölte Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke.

A kormány állítsa le az egészségbiztosítás jövőjéről a kulisszák mögött folyó tárgyalásokat! - tette hozzá.

Mikola István kijelentette: van olyan vélemény, amely szerint az egészségügy reformja egyre inkább "nagyon súlyos emberi jogi problémává válik". Mint mondta, osztja ezt a véleményt.

A politikus szerint az egészségbiztosítás, a társadalombiztosítás átalakítása nem lehet a koalíciós partnerek közötti, színfalak mögötti alkudozás eredménye.

Közölte: a társadalombiztosítás tízmillió ember és a mindenkori hatalom között kötött megállapodás.

"Az MSZP-t, mint Cippola a közönségét, tekeri az ujja körül kis koalíciós partnere, és mindenbe beleviszi" - vélekedett Mikola István.

A kormány meghallgatja az államfő véleményét

A kormányszóvivő szerint a kormány meghallgatja a köztársasági elnök véleményét, és adott esetben együttműködik az államfővel.

Budai Bernadett az InfoRádiónak azt mondta: a két kormánypárt számos egészségügyi szakember bevonásával jövő héten folytatja az egyeztetéseket a biztosítási rendszer átalakításáról. 

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Budapest legnagyobb barnamezős, rozsdaövezeti fejlesztése indul el a XIII. kerületben, a volt Láng Gépgyár 8,2 hektáros területén. A Láng Negyedben több ütemben, várhatóan 2031-ig 2607 lakás, mintegy 70 ezer négyzetméternyi irodaterület, kereskedelmi és vendéglátófunkciók, valamint egy két hektáros közpark jön létre. Az első ütem átadását 2028 decemberére tervezik. Rózsahegyi Zsanettet, a projekt vezetőjét arról kérdeztük, hogyan lehet egy ekkora városnegyed-fejlesztést elindítani a jelenlegi piaci környezetben, milyen infrastrukturális vállalások kapcsolódnak a beruházáshoz, és miért választottak 100 milliárd forintos kötvényfinanszírozást a hagyományos projekthitel helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×