Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
322.05
bux:
125061.81
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Szeptemberben sztrájkolhat a legnagyobb BKV-szakszervezet

Sztrájkkal fenyegetőzik a legnagyobb BKV-szakszervezet. Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége elnökhelyettese az InfoRádiónak elmondta, hogy augusztus 20-ig szabtak határidőt a vezetésnek arra, tegyen javaslatot a béremelésre.

Ha augusztus 20-ig nem sikerül megegyezni a béremelésről a BKV-val, akkor szeptember elejére sztrájkot hirdet a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége - mondta Gulyás Attila.

Az érdekképviselet elnök-helyettese kiemelte, hogy még nem kaptak ajánlatot a bérfejlesztésre a közlekedési társaságtól.

Gulyás Attila hangsúlyozta, hogy a szervezetnek minden ágazatnál van tagsága, és ez a legnagyobb BKV-szakszervezet.

Az elnök-helyettes közölte, hogy a leépítésekkel kapcsolatban egyeztető tárgyalások zajlanak, ám problémáik vannak ennek tartalmi részével, noha ezt törvényi előírások rögzítik.

A szervezet kifogást nyújtott be a BKV-hoz, ugyanis csak részben kapott meg egyes adatokat - mondta Gulyás Attila. Ha a jövő hétfőn záruló egyeztetés sikeres lesz, akkor elkezdődhet az érdemi munka, ám ha nem kapják meg az adatokat továbbra sem, bírósághoz furdalnak - tette hozzá.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kőeső esett Hawaii-on

A Kilauea vulkáni területen lévő Halema’uma’u kráterben 2024. december 23-án kezdődött egy pulzáló, azaz kisebb szünetekkel elválasztott kitöréssorozat, aminek szombaton sorrendben már a 41. felvonása volt. A sziget keleti részén egész nap hulltak kisebb-nagyobb, akár néhány centiméteres nagyságot is elérő vulkáni kőzetdarabok, ami miatt utakat is le kellett zárni. Ezek a kőzetdarabkák két, 500 méter magasra felcsapó lávaszökőkútból származtak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

A hétvégén véget ért az első háromoldalú béketárgyalás Abu Dzsabiban Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok közt, a folytatás február 1-jén várható. Oroszország közben a szárazföldön támadásba lendült: Kosztantynivka, Huljajpole térségében heves harcok dúlnak, északon, Harkiv megyében pedig Vovcsanszk térségében indult offenzíva. Az orosz csapásmérő erők továbbra is intenzív támadás alatt tartják az ukrán áramellátó rendszert, Kijevben a fűtésrendszerrel, ivóvízellátással is gondok vannak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború vasárnapi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×