Infostart.hu
eur:
388.2
usd:
333.85
bux:
120443.1
2026. március 9. hétfő Fanni, Franciska

Gyurcsány: "Önök el akarják söpörni a baloldalt"

"Önöket nem a beszédem érdekli, hanem én. Meg szeretnének buktatni. Meg a kormányomat. Meg elsöpörni az egész baloldalt. Szerintem egyik sem fog sikerülni" - kezdte felszólalását Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Országgyűlésben az Egy éves az őszödi beszéd címet viselő, fideszes képviselők által kezdeményezett vitanapon.

Gyurcsány Ferenc szerint a kormány megbuktatása azért nem fog sikerülni, mert a kabinet tisztességgel végzi a dolgát és sok-sok év után először meri vállalni azokat az átalakításokat, amelyek megtétele nélkül Magyarország sokat veszítene.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, lehet kígyót-békát kiabálni a baloldalra, de az progresszív, erős és mértékadó politikát folytat, és a liberálisokkal együtt tovább fog kormányozni.

A kormányfő azt mondta, a jobboldal túszul ejtette az őszödi beszédet azzal, hogy a félórás szövegből néhány percet kiragadott és azt "tiszteletreméltó hatékonysággal" sulykolta. Akár egy jól szervezett hadsereg.

Gyurcsány Ferenc szerint ahogyan a szöveget, Magyarországot is túszul ejtették tavaly ősszel.

"Amit igazán sajnálok, a beszéd stílusán túl (...), hogy a beszéd ürüggyé vált valami vállalhatatlanhoz, valami olyasmihez, ami rossz fényt vetett Magyarországra, pedig ez a beszéd a rendszerváltás óta eltelt időszak egyik legszenvedélyesebb igazságbeszéde, egyértelmű, őszinte, szókimondó" - hangoztatta.

A kormányfő ezután felolvasta az őszödi beszédnek azt a változatát, amelyet - mint kifejtette - nyilvánosan is elmondott volna. Ezt azzal indokolta, hogy hisz a beszéd valódi tartalmában.
Gyurcsány Ferenc ezután úgy folytatta felszólalását, hogy felolvasta az őszödi beszédnek azt a változatát, amit saját szavai szerint a nyilvánosság előtt is elmondott volna.

A miniszterelnök beszéde alatt a Fidesz- és a KDNP-frakció tagjai kivonultak a parlamentből.

Ez a zavarba ejtő helyzet az Önök kérték, mégsem kérnek belőle címet viselhetné. Van némi zavar abban, hogyan kell normálisan vitatkozni - reagált a kormányfő a Fidesz kivonulására.Az MSZP vezérszónoka szerint a politikai alvilág bugyraiba vezet az őszödi beszéd fondorlatos megszerzése, alapvető üzenetének meghamisítása, néhány mondatának szövegkörnyezetéből való önkényes kiemelése.

Göndör István "jobboldali hecckampánynak" nevezte a Fidesz elmúlt évben tanúsított politikáját és felolvasta - szavai szerint - Gyurcsány Ferenc "titkos, alternatív beszédét", amit végül is nem mondott el tavaly májusban, inkább - mint mondta - a szocialista frakciót felrázó, önmarcangoló, helyenként valóban nyers beszédet választotta.

Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője szerint Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd "szalonképessé torzított" változatát mondta el az Országgyűlésben.

A legnagyobb ellenzéki párt vezérszónoka az őszödi beszédből, illetve Debreczeni József közíró Gyurcsány Ferencről szóló könyvéből idézett, szavai szerint igazolva álláspontját, hogy a kormányfő a politikai gyűlöletet, az általános bizalmatlanságot hozta be Magyarországra.

"Vagy ne használja őket, vagy távozzon és vigye magával" - szólította fel a teremben ülő miniszterelnököt a Fidesz frakcióvezetője.

Az SZDSZ számára megkönnyebbülést, az "ígéretcunamik" végét jelentette az őszödi beszéd, a KDNP számára a hazugság új korszakának kezdetét, az MDF-nek pedig egy olyan beszédet, amely nem csak a miniszterelnököt, hanem az egész politikai elitet járatta le.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Hétfő reggelre 100 dollár főlé emelkedtek az olajárak, azt követően, hogy az Irán elleni háború drámai fordulatot vett a hétvégén.

Orbán Viktor a parlamentben: a DK a következő ciklusban majd kövesse a tévéből az eseményeket!

Hétfőn a parlamentben a miniszterelnök felé záporoztak a kérdések az azonnali kérdések órájában, a ciklus hajrájában a kormányfő állta is a kérdésekre, röviden mindre válaszolt. A parlamentben is megerősítette: védett árak jönnek az üzemanyagoknál, van elég olaj ahhoz, hogy a rendszer kitartson addig, amíg Volodimir Zelenszkij meggondolja magát zsarolásügyben. Kapott kérdést abban a témában is, hogy összeáll-e adott esetben a Mi Hazánkkal egy koalícióba, ha a választási eredmények miatt erre kényszerül. Kijelentette: A magyar érdek az, hogy Ukrajna fennmaradjon.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
Trump szerint hamarosan vége a háborúnak, Irán tovább támad, NATO-tagállamot lőttek – Híreink az iráni háborúról percről percre hétfőn

Trump szerint hamarosan vége a háborúnak, Irán tovább támad, NATO-tagállamot lőttek – Híreink az iráni háborúról percről percre hétfőn

Az iráni Szakértők Tanácsa tegnap este bejelentette: a megölt Ali Hámenei ajatollah fiát, Modzsataba Hámeneit választották az iszlám köztársaság új legfőbb vezetőjének. A katonai és politikai elöljárók máris hűséget fogadtak neki, és Vlagyimir Putyin orosz elnök is gratulált neki. Ám Donald Trump korábban "elfogadhatatlannak" titulálta, ha az ifjabb Hámeneire esne a választás, és megüzente: "ha nem kapja meg a jóváhagyásunkat, nem sokáig fog kitartani". Izrael pár napja közölte: bárki is kerül majd ki győztesen, "egyértelmű megsemmisítési célpontnak" számít. Az éjszaka folyamán folytatódtak az Irán elleni támadások, miközben Libanont, Katart, Bahreint, Szaúd-Arábiát, az Egyesült Arab Emírségeket és Irakot is csapások érték. Múlt hét után ismét egy iráni ballisztikus rakéta sértette meg a török légteret hétfő délután, a fenyegetést a NATO légvédelme megsemmisítette. A Fehér Ház nem zárta ki a szárazföldi csapatok bevetését a jövőben, sőt, akár a sorozást sem, de Trump állítólag szárazföldi különleges erők bevetését is mérlegeli, hogy elkobozzák Irán majdnem fegyvertisztaságú, dúsított uránját. Az amerikai elnök elmondása szerint ő fogja eldönteni Izraellel közösen, mikor ér véget a háború. A kőolaj hordónkénti ára mindeközben átmenetileg négyéves csúcsra, 110 dollár fölé emelkedett. Este Donald Trump elnök bejelentette, hogy "lényegében vége" a háborúnak, egyelőre a harctéri cselekmények ezt nem követik le, az elnök pedig később árnyalta kijelentését. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×