Infostart.hu
eur:
386.95
usd:
334.53
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

Semjén: a kormány ázsiaiakat telepítene be milliós nagyságrendben

A Kereszténydemokrata Néppárt elnöke szerint a kormány milliós nagyságrendben telepítene be embereket az ázsiai válságövezetekből.

Semjén Zsolt egy, a kormány számára készült, a hosszú távú migrációs stratégiáról szóló dokumentumra hivatkozott, amely elmondása szerint nem titkos, de nem is nyilvános.

A politikus azt mondta, hogy a dokumentumot az igazságügyi tárca készítette.

Semjén Zsolt közölte: az anyag arra tesz javaslatot, hogy Ázsia válságövezeteiből milliós tömegeket telepítsenek be Magyarországra, a magyar demográfiai problémák megoldására.

A politikus szerint a stratégiában áttelepítési akciókról írnak, ehhez megnevezik az uniós forrásokat is, és a magyar lakosság 10 százalékát ilyen ázsiai betelepülőként képzelik el.

A politikus az anyagot nem akarta megmutatni az újságíróknak, akiknek azt ajánlotta, hogy Petrétei József minisztertől kérjék el a dokumentumot.

Kérdésre válaszolva ugyanakkor elmondta: a szövegből nem derül ki, hogy pontosan melyik ázsiai országokról van szó, az azonban világos, hogy az anyag kizárólag munkaerőpiaci megfontolásokat tart szem előtt.

Mint mondta, a dokumentum az integráció szükségességéről beszél, holott ezt nyilvánvalóan nem lehetne megvalósítani.

A KDNP elnöke arra kérte a kormányt, hogy ne fogadja el a titokban készített anyagot, hanem inkább támogassa a KDNP családi adózásra vonatkozó javaslatát.

A pártelnök arra a kérdésre, hogy honnan jutottak hozzá az anyaghoz, azt mondta: nem az a kérdés, hogyan jutottak hozzá, hanem az, hogy a "magyar nemzet életérdekeivel" végletesen ellentétes a felvázolt stratégia, amit ezért kötelességük volt a nyilvánosság elé tárni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Grád Ottó az üzemanyagokról: a védett árak normalizálják a helyzetet, örülhetnek a fogyasztók

Kedvező fejlemény, hogy hétfő óta Európában is jelentősen csökkent a kőolaj ára, a gázolaj és a benzin jegyzésára viszont továbbra is magasabb annál, mint amilyen szinten időszakosan lenni szokott – mondta az InfoRádióban a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Mint fogalmazott, a védett árak korrekt árszintet jelentenek, ami ugyan alatta van az aktuális normál piaci árnak, de ez nem olyan mértékű különbség, mint amilyen korábban, az árstop idején volt.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Három hajót is támadás ért a Hormuzi-szorosnál, időkorlát nélküli háborúról beszél Izrael – Híreink az iráni háborúról szerdán

Három hajót is támadás ért a Hormuzi-szorosnál, időkorlát nélküli háborúról beszél Izrael – Híreink az iráni háborúról szerdán

Irán szerda kora reggel bejelentette, hogy a háború kezdete óta „legintenzívebb és legkeményebb műveletét” indította el. Az amerikai hírszerzés kedden arról számolt be, hogy Irán elkezdte aláaknázni a Hormuzi-szorost. Donald Trump amerikai elnök katonai válaszcsapással fenyegetett emiatt. Szerdán legalább három civil hajót ért támadás a Hormuzi-szoros közelében, Irán ebből egy támadást ismert el. Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter kijelentette, az iráni háború időkorlát nélkül folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×