Infostart.hu
eur:
354.96
usd:
311.72
bux:
139257.64
2026. június 30. kedd Pál

Olcsóbb lesz-e a digitális műsorszolgáltatás?

Magyarország 2012-re vezetheti be a digitális műsorszolgáltatást. Vannak, akik szerint a technika üzemeltetése csak akkor kifizetődő, ha az adók egy kézbe kerülnek. A Nemzeti Hírközlési Hatóság elnöke szerint azonban ekkor sem kell sugárzási monopóliumtól tartani.

Pataki Dániel az InfoRádióban elmondta: a digitális átállás után a szolgáltató olyan rádiós és televíziós csatornákat kínál majd, amelyeket jelenleg kábelen, antennán vagy műholdon keresztül lehet fogni.

A kábeles és a műholdas szolgáltatók évek óta ugyanazt kínálják az előfizetőiknek, a műholdas vétel azonban egy kicsit drágább volt. Az utóbbi időben azonban megkezdődött a verseny a kétféle szolgáltató között.

A hírközlési hatóság elnöke szerint épp ezért nem olyan nagy probléma, ha a digitális műsorszolgáltatás egy kézbe kerül, hiszen a másik három technológia megléte biztosítja a versenyt a piacon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×