Infostart.hu
eur:
364.73
usd:
316.71
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Óvatos reform az SZDSZ-ben

Az SZDSZ országos tanácsa szűk körű alapszabály-módosítást javasol a párt március végi tisztújító küldöttgyűlésének - jelentette be a testület ülését követően a liberális pártelnök.

A javaslatok lényege, hogy bevezetik a választókerületi elnöki rendszert, és megszüntetik a külön fővárosi és vidéki listát az ügyvivők választása esetében, de a testület létszáma továbbra is 12 fő marad - mondta Kuncze Gábor.

A választókerületekben működő szervezetek maguk választják majd meg tagjaik közül az elnököt, akinek feladata a szervezetek összefogása lesz. Nem biztos, hogy a választókerületi elnök képviselőjelölt lesz a következő parlamenti választáson - tette hozzá.
Kuncze Gábor bejelentette, hogy megállapodtak a tisztújító küldöttgyűlés menetrendjéről is; március 30-án a leköszönő elnök beszámolójával kezdődik a kétnapos esemény, ezen a napon kerül sor az alapszabály-módosításra is, másnap választanak a küldöttek új elnököt, ügyvivőket és húsz ot-tagot.

A pártelnök elmondta: az országos tanács ülésén felszólalók többsége szerint ismét éleződik a feszültség Magyarországon, és ezt az SZDSZ veszélyes folyamatnak látja.

"Ezért nagyon határozottan kíván a Szabad Demokraták Szövetsége tevékenykedni annak érdekében, hogy az összes feszültséggel, politikai vitával együtt a választások Magyarországon a meghatározott időben, 2010-ben legyenek, a ciklusát töltse ki a kormányzat" - fogalmazott.

Hozzátette: mindent elkövetnek, hogy fennmaradjon a párbeszéd a politikai erők között.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Hétfőtől lépünk kritikus szakaszba az áramtermelés szempontjából, utána lesz a legnagyobb kihívás az ország előtt. Nincs nukleáris veszély Magyarországon, és Nagy László, az erőmű műszaki igazgató-helyettese részletesen beszámolt arról, hogyan biztosítják, hogy ne is legyen.

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×