Infostart.hu
eur:
356.04
usd:
312.95
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó

Orbán a kormány közvetlen közelében

Az index információi szerint a Young & Rubicam New York-i és ázsiai központjaiban jelentős karriert befutott Orbán Péter lesz a kormányzati kommunikáció felelőse. A szakember korábban a többi között Hongkongban a Colgate-Palmolive ázsiai reklámtevékenységét felügyelte néhány hét múlva veszi át a kormány fizetett reklámügyeit - értesült az internetes portál.

A 43 éves Orbán Péter lesz a kormányzati kommunikáció új felelőse - értesült az index internetes hírportál, amely szerint a szakember feladatai közé filmek, plakátok és egyéb kiadványok kitalálása, megrendelése, tehát a reklámügyek lebonyolítása tartozik majd.

Orbán Péter leigazolásának egyik előzménye lehet, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök utolsó 2006-os sajtótájékoztatóján meglehetősen kritikusan értékelte a kormány munkájának kommunikációját. Az Index információi szerint a miniszterelnök az év elején teljesen átalakítja a kormány PR-szervezetét.

A győztes és a bukottak

Az átalakítás egyik nyertese Gál J. Zoltán szocialista képviselő, aki marad a kormányzati kommunikáció főfelelőse, mi több, rövidesen a miniszterelnök kabinetfőnökévé lép elő. Ebbéli minőségében hozzá tartoznak majd a kormányfő sajtókapcsolatai, valamint a kormány és a minisztériumok kommunikációja is.

A kormányzati kommunikáció vesztesei közé tartozik Batiz András, Tóth Miklós és Szigetvári Viktor, akik mind távoztak, ám emiatt jelentős káderhiány alakult ki az MSZP és a kormány kommunikációs stratégiájának kialakításában és irányításában - írja az index.

Nem ma kezdte

Orbán Péter 1982-ben propaganda-szaktanácsadó volt a Komplex Külkernél, 1989-től a leninvárosi TVK marketing-szaktisztviselője. Első reklámügynökségi munkahelye a McCann-Erickson Budapest volt, az ügyfélkapcsolati igazgatói posztot töltötte be.

A Young & Rubicamhez 1993-ban igazolt át ügyvezető igazgatónak. 1998-ban a cég New York-i irodájában lett "senior vice president", majd egy szingapúri kitérő után 2001-ben Hongkongba költözött, ahol régiós account-ügyvezetőigazgatói titulust kapott.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×