Infostart.hu
eur:
382
usd:
322.57
bux:
125321.92
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Ismét teljes lehet az Alkotmánybíróság

Február végére ismét teljes lehet az Alkotmánybíróság létszáma, az alkotmánybírákat jelölő bizottság ülése után ugyanis úgy látszik, négy jelöltről kialakítható a konszenzus. Nevek nem hangzottak el.

A parlamenti frakciók képviselői megállapodtak abban, hogy két alkotmánybírót a kormányoldal, kettőt pedig az ellenzék ajánl a négy megüresedő posztra, és lehetővé teszik az újraválasztást is - jelentette be Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke.

Mint mondta, akár négy konszezusos jelölt is lehet azok között, akiknek a neve felmerült az alkotmánybírákat jelölő bizottság ülésén, de közülük senkit nem akart megnevezni.

A képviselők a megválasztás menetrendjében is megállapodtak. Eszerint februárban két-két, a kormányoldal és az ellenzék által jelölt bírát választanak meg.

Répássy Róbert (Fidesz) az InfoRádiónak nyilatkozva egyetértett azzal, hogy megegyezhetnek a felek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Mire számíthatunk ma  tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma tőzsdéken?

Az elmúlt időszakban geopolitikai hírek dominálták a tőkepiaci hangulatot, hétvégén Donald Trump 100 százalékos vámmal fenyegette Kanadát, ha az kereskedelmi megállapodást köt Kínával. Kanada később tagadta, hogy megállapodást akarna kötni Kínával. A fennálló geopolitikai feszültségek mellett az ázsiai piacok vegyesen indították a hetet, míg a határidős indexek állása alapján Európában szintén iránykeresésre lehet számítani. Az arany ma is új csúcsra ment. Fontos lesz ez a hét a piacok számára, a Fed kamatdöntő ülést tart, emellett pedig az S&P 500-nak 90 tagja jelent a héten, beleértve egy sor big tech céget, mint az Apple, a Meta Platforms, és a Microsoft.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×