Infostart.hu
eur:
357.74
usd:
313.72
bux:
140057.96
2026. július 8. szerda Ellák

Újratárgyalnának minden megállapodást a kormánnyal

A Liga Szakszervezetek elnöke szerint minden, a munkavállalókat hátrányosan érintő megállapodást, határozatot újra kell tárgyalni a kormánnyal, a miniszterelnök májusi beszédének tükrében.

A Magyar Nemzet azt írja, hogy miután Gyurcsány Ferenc beismerte, kormánya "nyilvánvalóan végighazudta az utolsó másfél-két évet", a Liga Szakszervezetek elnöke szerint minden, a munkavállalókat hátrányosan érintő megállapodást, határozatot újra kell tárgyalni. Gaskó István emlékeztetett, hogy a megszorítások nyomán többek között már szeptembertől 2,5 százalékkal csökken a munkavállalók reálbére.

A Népszabadság arról számol be, hogy két nappal a csütörtökre tervezett Kossuth téri tandíjellenes demonstráció után, szeptember 23-án választ új elnököt a demonstrációt verbuváló szervezet, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája. A jelenlegi elnök, Ekler Gergely nem indul újra a posztért, az eddigi egyetlen pályázó, Miskolczi Norbert választmányi tag pedig hasonló fellépést ígér. Mint mondja: amit a HÖOK most képvisel, az az ő döntése is, így megválasztása esetén is folytatják a tandíj elleni fellépést.

A Napi Gazdaság tájékoztatása szerint novembertől lesz hatályos a tavaly aláírt román-magyar nyugdíjegyezmény, ami Románia uniós csatlakozásáig marad érvényben. Elképzelhető tehát, hogy a hosszasan előkészített megegyezés alig pár hónapot él meg. A korábbi megállapodás alapján évi 18 milliárd forintot fizet ki a költségvetés a Magyarországon letelepedett romániai nyugdíjasoknak.

A Világgazdaság úgy tudja, a megvalósítás ütemezése és a tervezett infrastruktúra típusa is gondot okoz a Lyont Budapesttel összekötő európai vasúti tengely magyar szakaszán. Míg nálunk kizárólag a villamosításra és a szintbeli kereszteződések megszüntetésére készülnek, addig Franciaország és Olaszország között 250-300 km/h sebességre tervezett új szakaszt kívánnak építeni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megvannak a kiskereskedelmi fogyasztásbővülés kitörési pontjai – elemző

Megvannak a kiskereskedelmi fogyasztásbővülés kitörési pontjai – elemző

A magyar kiskereskedelem tavaly 20 290 milliárd forintos forgalmat ért el, amellyel ismét növekedési pályára került, bár a régióhoz képest továbbra is lemaradásban van – derült ki az MBH Bank Ágazati Kitekintő rendezvénysorozatának legfrissebb eseményén. A részletekről Báthori Bence, az MBH Elemzési Centrum ágazati elemzője beszélt.

Komoly veszély fenyegeti a magyar állóvizeket

A tartós és ismétlődő extrém meleg időszakok komoly károkat okoznak a hazai állóvizekben – hangsúlyozta Bíró Tibor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, miután újabb meleg időszak várható Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Száguld az olaj, ütik a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Száguld az olaj, ütik a tőzsdéket

A figyelem ma elsősorban a Közel-Keletre irányul: az Egyesült Államok és Irán között ismét kiéleződött a konfliktus, Donald Trump pedig már azt is kijelentette, hogy az elmúlt órák eseményeinek hatására az Iránnal kötött egyetértési memorandum érvényét vesztette. Ennek eredményeként világszerte esnek a tőzsdék, nyomás alá kerültek a fémek, illetve kilőtt az olaj és a földgáz ára is.  Gazdasági események szempontjából az Egyesült Államokra érdemes figyelni, ugyanis este a Federal Reserve legutóbbi kamatülésének jegyzőkönyve érkezik, amelyből a befektetők a kamatpályával kapcsolatos új jelzéseket próbálhatják kiolvasni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×