Infostart.hu
eur:
355.89
usd:
302.16
bux:
134265.27
2026. május 12. kedd Pongrác

Ingyenes utazás a BKV-járatokon

Ingyenesen lehet utazni a BKV járművein szeptember 22-én, az Európai Autómentes napon - jelentette be a főpolgármester.

Demszky Gábor elmondta: a "mobilitási hét" keretében, amelyhez ötödik alkalommal csatlakozott a fővárosi önkormányzat, ezúttal szeptember 17-én és 22-én is zárják le egész napra az Andrássy utat az autósok előtt.

Az akció célja, hogy felhívják a figyelmet arra, mindannyiunk érdeke az élhető város, hogy kevesebb autó legyen az utakon.

Demszky Gábor közölte: másfajta szemléletmódot akar megvalósítani a következő négy évben a közlekedésben.

A gyaloglást, a tömegközlekedést, a kerékpározást preferáló elképzelései megvalósítására új politikusokkal erősíti önkormányzati csapatát, mivel ha a közlekedésmérnökökre bíznák a változtatásokat, azok nem valósulnának meg, "mivel ők még más iskolába jártak".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

Saját lázadó képviselői és a szakszervezetek is tovább követelik a brit kormányfő lemondását. Előzőleg egy képviselője az úgynevezett „lopakodó ló” módszerrel akarta elérni, hogy más pártvezetők kihívják Keir Starmert, hasonlóan ahhoz, ahogy annak idején Margaret Thatchert buktatta meg a pártja. Bemutatjuk Starmer lehetséges kihívóit is.

Bizottsági meghallgatások: túl az első napon a Tisza leendő miniszterei – ez történt ma

Véget ért a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek – Orbán Anitának, Pósfai Gábornak, Ruszin-Szendi Romulusznak, Tarr Zoltánnak, Tanács Zoltánnak, Hegedűs Zsoltnak, Gajdos Lászlónak, Kapitány Istvánnak, Bóna Szabolcsnak, Vitézy Dávid, valamint Lannert Juditnak – országgyűlési bizottsági meghallgatása a hétfői napra.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Továbbra is a közel-keleti hírek diktálják a hangulatot a piacokon, Donald Trump hétvégén elfogadhatatlannak nevezte Irán legújabb ajánlatát, amire a befektetők azonnal a Hormuzi-szoros körüli ellátási kockázatokat kezdték árazni. A múlt heti részvénypiaci emelkedést még támogatták az erős gyorsjelentések és a technológiai papírok jó teljesítménye - ennek utóhatásait az ázsiai piacokon is lehett érezni ma reggel, a dél-koreai tőzsde például új csúcsra ment - de a fókusz most újra az energiapiaci sokkon, és az inflációs kockázatokon van. Az ázsiai piacok összességében vegyesen teljesítettek, valamint Európában, és az USA-ban is hasonló látszik. Szőke Gergő is előadó lesz a következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×