Infostart.hu
eur:
356.72
usd:
303.61
bux:
133888.19
2026. május 12. kedd Pongrác

Vasárnap szavaznak az Álomszigetről

A Védegylet szerint le kell szavazni az Óbudai-sziget déli részének beépítését lehetővé tevő szabályozási tervet a vasárnapi ügydöntő népszavazáson. A szervezet szóvivője hangsúlyozta: nem a beruházás, hanem annak eltúlzott mérete ellen tiltakoznak. A óbudai alpolgármester szerint meg kell szavazni a tervet, mert ez a kedvezőbb megoldás.

A Védegylet szóvivője közölte: a Hajógyári-sziget déli részére egy 350 ezer négyzetméteres épületkomplexumot terveznek, amely olyan negatív városképi, közlekedési, környezeti és műemlékvédelmi hatásokkal jár, amelyek meghaladják a beruházás előnyeit.

A legsúlyosabb a zöldterület-veszteség, több száz fát vágnának ki, amit Budapest nem engedhet meg magának - hangsúlyozta Jávor Benedek.

Pető György, Óbuda alpolgármestere az InfoRádióban azt mondta: a kerületi képviselőtestület szerint igennel kell voksolni a rendeletmegerősítő népszavazáson, mert nem az a kérdés, hogy megvalósul-e a beruházás, hanem az, melyik szabályozás vonatkozzon rá.

"A szigorúbb és részletező szabályokat tartalmazó közterület-használati szabályzat lazább beépítést, több zöldterület meghagyását írja elő; ha ezt leszavazzák, akkor ennek híján a kerületi városfejlesztési szabályzat lesz érvényes, amely nagyobb beépítést enged meg" - fejtette ki Pető György.

A Védegylet vitatja ezt az álláspontot.

Az Álomsziget névre keresztelt beruházással kapcsolatos környezetvédelmi aggályokra reagálva az alpolgármester közölte: a beruházóval kötött megállapodás szerint minden kivágott fa helyett tizet kell ültetni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kármán András: visszatér a kata, csökkentik az szja-t a mediánbérig, négyéves költségvetési struktúra jön

Kármán András: visszatér a kata, csökkentik az szja-t a mediánbérig, négyéves költségvetési struktúra jön

Újra létrehozzák a tiszta profilú Pénzügyminisztériumot, a gazdaságfejlesztés a Gazdasági és Energetikai Minisztérium feladata lesz. Az új struktúra világosabb felelősségi viszonyokat teremt a kormányzaton belül. Ezentúl ismét ősszel fogadják el a költségvetést. Idővel fokozatosan ki kell vezetni a különadókat, és a mediánbérig lépcsőzetesen csökkentik az szja-t, amely a minimálbérre 15 százalék helyett csak 9 százalék lesz – mondta Kármán András pénzügyminiszter-jelölt a kinevezés előtti meghallgatásán kedden az Országgyűlés pénzügyi és költségvetési bizottságának ülésén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×