Infostart.hu
eur:
359.72
usd:
314.79
bux:
140842.29
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Gyurcsány a közberuházásokról és a hangoskodókról

A miniszterelnök szerint a következő négy év a közberuházásokról szól. Gyurcsány Ferenc a Pest megyei Dabason tartott kampányrendezvényen azt mondta: ebben az időszakban körülbelül nyolcezer milliárd forint áramlik majd az országba, amit a kormány kétezer-háromezer milliárd forinttal egészít ki.

A miniszterelnök úgy fogalmazott: az ország nagyobb része támogatja a kormány törekvéseit, kisebb része hangoskodik.

Hozzátette: demokráciában mindenkinek joga van ahhoz, hogy felemelje a szavát, emellett ott a közös felelősség is az ország felépítésért.

Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, két meghatározó téma uralja most a tőzsdéket, az egyik a mesterséges intelligenciához köthető részvények esése, a másik pedig az iráni helyzet alakulása. Ma az utóbbi került a figyelem középpontjába: az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata miatt ugyanis emelkedni kezdett az olaj és a földgáz ára, miközben az európai és az amerikai tőzsdék is lefordultak. A negatív nemzetközi hangulat alól a régiós részvénypiacok valamelyest kilógtak, relatív felülteljesítést láthattunk a magyar tőzsdén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×